بازنشرسرمایه گذاری شرکت هاسلول های بنیادی

تولید انبوه سلول مزانشیمی بافت بندناف

کارشناس حوزه تحقیق و توسعه شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان اظهار داشت: با همکاری شرکت دانش‌بنیان سل تک فارمد، سلول بنیادی مزانشیمی بافت بند ناف در سطح انبوه تولید شد.


لیلا قادری: این سلول‌ها برای مداوای بیماری‌های مرتبط با سیستم عصبی مانند فلج مغزی، اوتیسم، آلزایمر، پارکینسون و حتی آسیب نخاعی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی به تولید این سلول‌ها در سایر کشورها اشاره کرد و گفت: ما سلولهای بنیادی را از بافتی که دور ریخته می شود استخراج می کنیم در حالیکه استخراج آنها از سایر منابع مانند مغز استخوان، بافت چربی، پالپ دندان است.

کارشناس حوزه تحقیق و توسعه شرکت فناوری بن‌یاخته های رویان اظهار داشت: مزیت استخراج این سلول‌ها از بند ناف نسبت به سایر منابع می‌توان به سهولت، غیرتهاجمی بودن، جوان بودن اهدا کنندگان و عدم ریسک آلودگی اشاره کرد.

قادری ادامه داد: با این اقدام، هم بافتی که قبلاً دور ریخته می‌شد یا به عبارتی هیچ مصرفی نداشت، مورد استفاده بهینه قرار گرفته و همچنین خطر یا آسیبی اهداکننده را تهدید نمی‌کند.

قادری به سایر طرح های تحقیقاتی این مجموعه اشاره کرد و اظهار داشت: استخراج سلول بنیادی از پالپ دندان و مداوای بیماران آرتروز با استفاده از سلول بنیادی از دیگر طرح های این مجموعه است.

وی به آغاز طرح مطالعاتی استفاده از سلول‌های مزانشیمی در آینده نزدیک برای درمان آرتروز اشاره کرد و گفت: این طرح پژوهشی بزودی در این شرکت آغاز خواهد شد و محققان تلاش می کنند تا راهی برای درمان این بیماری به دست آورند.

Rate this post
منبع
ایرنا
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن