سوخت زیستی

پیشرفت چشمگیر در تولید انرژی‌ های زیستی

شرکت بیوتکنولوژی دانمارکی Novozymes گزارشات مالی خود در سه ماهه اول سال جاری را منتشر کرده‌است که رشد قابل توجهی در فروش بخش انرژی­‌های زیستی مشاهده می‌­شود. سهم قابل توجهی از این افزایش مربوط به راه‌اندازی خط تولید مخمر مورد استفاده در تولید سوخت­‌های زیستی متعارف می‌باشد.


به گفته این شرکت، به دلیل سیر صعودی تولید طیف وسیعی از محصولات، عملکرد خوب آن­‌ها از سال ۲۰۱۷ تا سه ماهه اول سال جاری ادامه پیدا کرده‌است. با توجه به این که مناطق خارج از ایالات متحده رشد خوبی داشته‌‌­اند، شرکت Novozymes اعلام کرده‌است که هنوز هم نسبت کوچک‌تری از کل فروش انرژی‌های زیستی را نشان می‌دهد.

به گفته شرکت Novozymes، تولید اتانول در ایالات متحده و سطح جهان در مقایسه با سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ به حد پایدار رسیده است ولی با این حال برآورد می‌­شود که شمار تولید کنندگان اتانول با شیب ملایمی افزایش یابد.

در طول سه ماهه اول امسال، Novozymes اولین محصول مخمر خود را برای تولید سوخت‌های زیستی متداول روانه بازار کرده‌است. طبق اعلام این شرکت، محصول جدید آن­‌ها دارای مقبولیت بالایی می­‌باشد و هم‌چنین آن­ها قصد دارند تا راه‌حل‌­های خاص فرایندی برای رفع نیاز‌های مشتریان منحصر به فرد خود ارئه کنند. انتظار می‌رود که در سال جاری شاهد نوآوری‌­‌های بیش‌تری توسط این شرکت بزرگ بیولوژیکی باشیم.

مطابق گزارش این شرکت، فروش آنزیم‌‌های تبدیل بیومس به سوخت، بخش کوچکی از فروش کلی انرژی زیستی را تشکیل می‌دهد که درمقایسه با سه ماهه‌ی اول سال گذشته کاهش یافته است. با نگاهی به آینده، انتظار می­‌رود فروش آنزیم‌­های تولید بیواتانول افزایش یابد.

خانم Sejersgård Fanø -معاون اجرایی کشاورزی و بیوانرژی شرکت Novozymes- درباره بازار جهانی این شرکت اینگونه بیان می‌کند: «محصولات ما توسط ستاره‌های درخشان صنعت بیواتانول جهان مانند بازارهای برزیل و چین، تشویق و حمایت می‌­شوند. در ایالات متحده، در مورد سیاست‌های سوخت زیستی، ما هم فرصت پیش‌رفت و هم عدم اطمینان در تصمیم گیر‌‌ی‌­ها را مشاهده می‌کنیم.»

لینک خبر

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن