زیست توده

تولید انرژی از اتانول سلولزی

در پروژه New Energy Blue، ضایعات زمین‌های ذرت و گندم به اتانول تبدیل شده تا با استفاده از آن، سوخت تجدیدپذیر تولید شود. یکی از نکات مثبت این طرح این است که در فرایندی که مهندسین آن استفاده می‌کنند، آب استفاده نمی‌شود و از فشار بالای بخار برای شکستن زیست‌توده استفاده می‌کنند.


مدیر اجرایی شرکت -Thomas G. Corle- می‌گوید: “ما همواره به آب و هوای پاک، سوخت تمیز و مواد قابل بازیافت و تجزیه‌شونده احتیاج داریم. با توجه به این مطالب بشر به سوی استفاده از سوختی پاک هدایت می‌شود و در این میان اتانول می‌تواند به‌عنوان یک منبع انرژی تمیز و قابل اطمینان مطرح باشد. اگر همه‌چیز به خوبی پیش برود، انتظار داریم که یک نمونه از پروژه تا سال ۲۰۲۱ تولید شود که چیزی حدود ۱۶ میلیون گالن اتانول سلولزی سالانه در آن تولید می‌شود. امیدواریم که بیشتر سوخت تولیدی را در بازار کالیفرنیا به فروش برسانیم. اگر انتظارات ما برآورده شود، این پروژه سالانه ۱۱۰ میلیون دلار درآمد تولید خواهد کرد.”

آن‌ها از طریق یک شرکت در شهر نیویورک برای صدور مجوزهای اوراق قرضه در پایان دوره توسعه خود کار می‌کنند. داکوتای شمالی دارای ۳۰۰ میلیون دلار اوراق قرضه شهری بدون مالیات است که می‌تواند برای پروژه‌هایی استفاده شود که در آن‌ها مواد زائد، به محصولات مورد نیازی مانند سوخت و برق تبدیل می‌شوند. اگر نمودار‌های پیش‌بینی درست باشند، شرکت می‌تواند با پروژه اتانول، ۲.۵ درصد درآمد بیشتر داشته باشد. Mark Watne -رییس انجمن NDFU- می‌گوید: “افرادی که می‌توانند با استفاده از این پروژه به فعالیت‌های کشاورزی ما کمک کنند را استخدام می‌کنیم. من فکر می‌کنم کشاورزان منطقه می‌توانند از این طرح درآمدزایی کنند.”

این شرکت به‌همراه اتانول، ۱۱۰۰۰۰ تن لیگنین نیز تولید می‌کند. مدیران پروژه انتظار دارند که ۳۰ دلار برای هر تن زیست‌توده برداشت و آماده شده، پرداخت شود. هم‌چنین آن‌ها انتظار دارند ۱۵ میلیون دلار درآمد داشته باشند و با سرمایه‌گذاری سالانه این مقدار را به ۳۰ میلیون دلار برسانند. این محصول به اروپا فرستاده خواهد شد تا بر اساس دستورالعملی در جهت کاهش انتشار کربن برای تولید برق مورد استفاده قرار گیرد. Alison Ritter -متخصص روابط عمومی- می‌گوید: “در حالی Midwest AgEnergy از صنایع ارزش افزوده حمایت می‌کند که برای تولیدکنندگان داکوتای شمالی ما سودمند است، موکل من و شرکتش هیچ قرارداد مدیریتی یا عملیاتی با این شرکت وارد نکرده است اما قصد دارد که در آینده‌ی نزدیک این کار را انجام دهد.”

منبع خبر

Rate this post
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن