بیوتکنولوژی محیط زیستسوخت زیستی

تولید بیواتانول از ضایعات کشاورزی و صنعتی در گیاهان

✅ طبق تحقیقات جدید می‌توان از ضایعات کشاورزی و صنعتی برای تولید بیواتانول ها استفاده شود. بیواتانول در میان سایر چیزها به عنوان سوخت برای ماشین‌های اتانولی استفاده می‌شود. معمولاً، گندم، قند نیشکر یا ذرت برای تولید اتانول استفاده می‌شود. اما موارد مذکور محصولاتی هستند که می‌توانند به عنوان مواد غذایی انسانی استفاده شوند. اگر ما بتوانیم از ضایعات برای ساخت سوخت استفاده کنیم، ارزشمند است.

? پروژه‌های تحقیقاتی که از ضایعات استفاده می‌کنند، فرایندهای اتانول نسل دوم نامیده می‌شوند درحالی‌که صنعت تولیدی حاضر، فرایند اتانول نسل اول نام دارد در این مطالعه، فرایندهای اتانول نسل اول و دوم ادغام می‌شود.

? بقایای کشاورزی مانند کاه، سبوس و مانند آن می‌تواند برای ساخت اتانول بدون هیچ سرمایه‌گذاری عمده‌ای در کارخانه‌ها استفاده شود.شما می‌توانید از بیوراکتور های موجود در کارخانه‌ها استفاده کنید. دانشمندان ساختار فرایندهای نسل اول را تجزیه ‌وتحلیل کرده و متوجه شده‌اند که در کجا باید تمرکز کنند. بزرگ‌ترین چالش، افزودن مواد شیمیایی برای تجزیه مواد زائد برای تولید اتانول نبود، بلکه باید چیزی افزوده شود که تخمیر را متوقف نکند. پس از چندین آزمایش، افزودن اسید فسفریک انتخاب شد. اسید فسفریک برای حیواناتی که از برگ‌ها می‌خورند خوب است و نتایج خوبی نیز در فرایند تخمیر اتانول دارد.

? به منظور موفقیت در یکپارچه‌سازی، یک قارچ رشته‌ای خوراکی به نام Neurospora intermedia استفاده شد. این قارچ توانایی خوبی در تولید اتانول دارد و علاوه بر این، به خاطر محتوای پروتئینی بالا، جز ترکیبی خوبی در غذای حیوانات است. این قارچ‌ها در محیط آزمایشگاهی نیز به آسانی رشد می‌کنند.

? یکی از مشکلات استفاده از این قارچ، تمایل آن به توده شدن است که در فرایند صنعتی مشکل‌ساز می‌شود؛ اما دانشمندان این قارچ را مدیریت کرده تا به‌جای توده، توپ‌ها یا گلوله‌های کوچکی را ایجاد کند. قارچ‌های دیگری نیز هستند که شکل گلوله مانندی را تشکیل می‌دهند اما محقق این پژوهش اولین نفری است که این کار را با Neurospora intermedia انجام داده است. فهمیدن چگونگی انجام این کار پیچیده بود، اما هنگامی‌که این روش برای تشکیل قارچ‌های گلوله‌ای به جای توده‌ای انجام شد، کاملاً آسان بود.

? بر طبق گفته محقق اصلی این پژوهش در حال حاضر، تأییدی مبتنی بر تحقیق برای فرایند وجود دارد، بنابراین صنعت می‌تواند آن را انجام داده و به دنبال توسعه آن باشد. او امیدوار است که در چند سال آینده، کارخانه اتانول نسل اول در مقیاس بزرگ را ببیند که بیواتانول را از ضایعات کشاورزی با استفاده از این مدل یکپارچه‌سازی تولید می‌کند.

?ترجمه: منصوره حسینی

☑️ لینک خبر
☑️ عضویت در زیست فن میکروبی صنعتی محیط زیست
☑️عضویت در کانال زیست فن

تولید بیواتانول از ضایعات کشاورزی و صنعتی در گیاهان – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن