بیوتکنولوژی محیط زیستبیوتکنولوژی میکروبیفناوری های همگرا

42 فناوری برای حمایت از توسعه تولید تجاری روغن‌های امگا-3 از جلبک‌ها

| ۴۲ فناوری برای حمایت از توسعه تولید تجاری روغن‌های امگا-۳ از جلبک‌ها

✅ ۴۲ فناوری توسط شرکت فناوری تصفیه ذرات صوتی LabXero برای کمک به توسعه تجهیزات تولید زیستی در مقیاس پایلوت تعیین شده است که می تواند به طور قابل توجهی هزینه‌های تولید در مقیاس تجاری روغن امگا-۳ با کیفیت بالا را از ریزجلبک‌ها کاهش دهد.


?روغنهای امگا-۳ دارای مزایای متعدد سلامتی شناخته ‌شده هستند اما به طور سنتی از ماهی استخراج می‌شوند که برای رژیم‌های گیاهی و همچنین ذخایر ماهی مناسب نیستند.

?یکی از چالش های کلیدی در استفاده از ریزجلبک‌ها به عنوان منبع جایگزین روغن‌های امگا۳، سختی و هزینه بالای جداسازی زیست‌توده جلبک از محیط کشت رقیق آن است. فیلترهای غشایی تمایل به مسدود شدن دارند و اکثر تولیدکنندگان باید از تکنیک سانتریفوژ جریان پیوسته پرقدرت و گران‌قیمت انرژی استفاده کنند.

?برای مقابله با این، LabXero یک کنسرسیوم نوین (به نامProFlow ) برای کمک به افزایش فناوری برداشت سلول‌های آکوستیک نوین خود به عنوان یک روش ارزان و از نظر انرژی کارآمدتری برای برداشت و استخراج محتویات ریزجلبک‌های پرورشی تولید کرده است. فناوری آکوستیک می تواند به طور قابل توجهی هزینه های فرایند پایین دستی را کاهش دهد که در حال حاضر بخش زیادی از کل هزینه‌های فرایند را تشکیل می‌دهد و یکی از بزرگترین چالش‌های تجاری‌سازی موفقیت‌آمیز تعدادی از فرایندهای تولید زیستی است. کنسرسیوم ProFlow همچنین اخیرا کمک مالی Innovate UK را تقریبا به مبلغ ۶۳۰،۰۰۰ پوند تامین کرده‌است و برای کمک حمایتی از برنامه توسعه دو ساله خود برنامه ریزی کرده است.

?شرکای دیگر پروژه عبارتند از:

[quotes quotes_style=”bquotes” quotes_pos=”center”]

AlgaeCytes که بزرگترین فتوبیوراکتور جلبک در انگلستان است و از انواع خاصی از جلبک‌های آب شیرین برای تولید انواع روغن‌های امگا۳ استفاده می کند.

دانشگاه کمبریج شامل گروه فیزیک امواج آکوستیک در مهندسی شیمی و بیوتکنولوژی ، موسسه تولید و گروه فیزیک که با هم در زمینه فناوری های آکوستیک و تکنولوژی فرآیند برای تولید زیستی در مقیاس وسیع، تخصص فوق العاده ای را در اختیار دارند.

و Unilever برای کمک به بهره‌برداری تجاری.

[/quotes]

?مدیرعامل LabXero می‌گوید: «۴۲ فناوری به طور خاص توسط LabXero به دلیل تجربه عمیق آن در بررسی و کنترل مایع، معین شده است، و رکورد آن در حمایت از شرکت‌ها برای به دست آوردن فناوری های نوین از طریق تولید تجاری موفق است. پروژه ProFlow در ابتدا بر روی بخش ریزجلبک متمرکز شده است، اما همچنین می تواند به کاهش هزینه‌های پردازش پایین دستی و ارائه بهره‌وری تولید نوین برای طیف وسیعی از محصولات زیستی با ارزش بالا از جمله سلول درمانی و ژن درمانی، دیگر درمان‌های زیستی و محصولات کشاورزی کمک کند.»

?برداشت جلبک‌ها فرایند تولید پایدار و انعطاف پذیرتر برای روغن‌های امگا۳ را ارائه میدهد که در مقایسه با استخراج ماهی از کیفیت بالاتری برخوردار است. استفاده از جلبک‌ها به عنوان یک مسئله شناخته شده برای مکمل‌های مشتق شده از روغن ماهی، خطر مواجه شدن با تصادف انسان با ردیابی فلزات سنگین جلوگیری می‌کند. همچنین اجازه می‌دهد تا تولید کنندگان نسبت روغن امگا۳ EPA:DHA را برای استفاده در فرمولاسیون‌های مختلف تغییر دهند.

?ترجمه : فاطمه بیدکی

لینک خبر
عضویت در زیست فن میکروبی صنعتی محیط زیست
عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن