اقتصاد زیستیبیوتکنولوژی پزشکیبیوتکنولوژی داروییسرمایه گذاری شرکت ها

پیشبرد تولید داروهای بیماری‌های عصبی‌عضلانی توسط شرکت سارپتا

شرکت داروسازی سارپتا (Sarepta) مدیر جدید واحد بازرگانی ژن‌درمانی خود را معرفی کرده است. این شرکت که در سطح تجاری فعالیت می‌کند و عمده‌ی فعالیت‌هایش در زمینه‌ی ابداع و تولید داروهای ژنتیکی برای درمان بیماری‌های عصبی‌عضلانی می‌باشد، اعلام کرده است که لویس رودینو کلاپاک،PhD، مدیریت بخش بازرگانی ژن‌درمانی این شرکت را به عهده گرفته و بر برنامه‌های ویرایش ژنتیکی و ژن‌درمانی این شرکت نظارت خواهد کرد.


لویس رودینو کلاپاک پیش از این که همکاری خود را با این شرکت آغاز کند، دانشیار بخش کودکان دانشگاه اوهایو و محقق اصلی مرکز ژن درمانی بیمارستان کودکان Nationwide بوده است. وی هم‌چنین جزو مؤسسین شرکت داروسازی میونکسوس (Myonexus) نیز می‌باشد. دکتر رودینو کلاپاک برای فعالیت‌هایش در زمینه‌ی ژنتیک مولکولی و ژن‌درمانی مشهور بوده و جزو مبدعین استفاده از ژن‌درمانی برای درمان بیماری‌های انسانی می‌باشد. فعالیت‌های او دربرگیرنده‌ تحقیق روی ۱۱ داروی آزمایشی جهت ژن‌درمانی بوده که حاصل آن‌ها، تعداد زیادی مقالات باارزش و پیش‌برد ۶ برنامه‌ی ژن‌درمانی برای مصارف بالینی بوده‌است. وی هم‌چنین محقق اصلی و یکی از مبدعین تکنولوژی میکرو-دیستروفین برای آزمایشات بالینی ژن‌درمانی دیستروفی عضلانی دوشن (DMD) می‌باشد. این آزمایشات بالینی توسط شرکت سارپتا و بیمارستان کودکان Nationwide در حال انجام است.

شرکت سارپتا هم‌چنین اعلام کرده‌است که با همکاری شرکت میونکسوس در تلاش است تا با استفاده از روش‌های ژن‌درمانی نوین، ۵ نوع مختلف از دیستروفی عضلانی کمربندی-اندامی (Limb-girdle muscular dystrophy)(LGMD) را درمان کند.

مدیر شرکت سارپتا اعلام کرده است:” با افتخار ورود دکتر رودینو کلاپاک را به شرکت سارپتا خوش‌آمد می‌گوییم. هدف ما بهبودی زندگی افرادی است که با بیماری‌های عصبی‌عضلانی زندگی می‌کنند. انتخاب ایشان به عنوان ریاست واحد ژن‌درمانی، به خوبی نشان‌دهنده‌ی رویکرد ما در تبدیل شدن به یکی از معنی‌دارترین شرکت‌های دارویی ژنتیکی دنیا، با به کارگیری بهترین متخصصین و دانشمندان ژن‌درمانی و عصبی‌عضلانی، می‌باشد.”

دکتر رودینو کلاپاک نیز عنوان کرده است: “ایجاد تغییرات مثبت در زندگی افرادی که به دیستروفی‌عضلانی مبتلا هستند، محور اصلی فعالیت‌های حرفه‌ای من بوده است. پلتفورم RNA شرکت سارپتا و برنامه‌های ژن‌درمانی چندگانه‌ی آن موقعیت لازم را برای ایجاد تغییرات چشم‌گیر در بیماران مبتلا به بیماری‌های عصبی‌عضلانی فراهم می‌آورد. خوش‌حالم که به تیم سارپتا ملحق شده‌ام و فعالیت‌های ژن‌درمانی آن‌ها را هدایت می‌کنم. به کمک این نهاد تلاش خواهیم کرد تا گروه‌های دارویی مورد نیاز و ضروری برای درمان‌های جدید را گسترش دهیم”.

لینک خبر
عضویت در زیست فن اقتصاد
عضویت در کانال زیست فن

۲/۵ - (۱ امتیاز)
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن