اخبارریزجلبک

تولید ریزجلبک سفارشی توسط شرکت نوآفرین Yemoja

شرکت نوآفرین Yemoja در تولید ریزجلبک های صنعتی تخصص دارد. این شرکت با توجه به تقاضاهای موجود می‌تواند هرگونه جلبکی را رشد دهد. سیستم تولید پیشرفته Yemoja که ثبت اختراعش نیز انجام شده است، یک فتوبیوراکتور خودکار برای کشت ریزجلبک ها است. این سیستم مؤلفه‌های زراعی را با یک سیستم کنترل اصلی اتومات کنترل می‌کند و این قابلیت را دارد که شرایط دقیق کشت را در هر مقیاس حفظ کند.


بستر تولید شده توسط این شرکت، باعث شده که در زمینه دارویی اقدام به پرورش و تولید ریزجلبک های مختص به این حیطه شود. این شرکت از سه سال پیش توسط تیمی از متخصصان زیست‌فناوری و نیز زیست‌شناسی دریایی تأسیس شده است و از روشی منحصر به فرد و با سرعت بالا برای از فتوبیوراکتور برای تولید ریزجلبک استفاده می‌کند.

ریزجلبک های تولید شده توسط این شرکت را می‌توان متوازن با ترکیبات و عملکردهای غذایی مورد نظر انتخاب کرد. از قابلیت‌های دیگر این تولیدات این است که به‌طور کامل با هر ترکیب فعال زیستی مانند فوکوزانیتن ها، پلی‌ساکارید ها، زانتوفیل ها، کاروتنوئید ها، آنزیم ها و موارد دیگر تولید می‌شود.

کشت ریزجلبک با دقت بالا، توسط سیستم پیشرفته Yemoja
کشت ریزجلبک با دقت بالا، توسط سیستم پیشرفته Yemoja

ایلا شالمون -مدیر عامل Yemoja- گفت “طیف عظیمی از گونه‌های ریزجلبک هنوز کشف نشده است و تنها ده مورد تجاری از آن‌هایی که کشف شده در دست است. بازار هنوز در مراحل اولیه بهره‌برداری از پتانسیل عظیم این ابرقدرت‌ های دریایی قرار دارد. مأموریت ما تقویت زنجیره ارزش ریزجلبک ها با تنوع و بازده‌های عملیاتی جدید است؛ و این که با اعمال طرح‌ریزی دیگری در آن، بتوان را در خط‌لوله ها جابجا کرد.”

ارز اشکنازی -از مؤسسان Yemoja- گفت “این فناوری اختراع شده توسط Yemoja درک تازه‌ای از علوم دریایی ارائه داده است و با تجربه گسترده‌ای که در حیطه پرورش جلبک موجود بوده است، به سمت تکامل و بهتر شدن پیش رفته است. این ظرفیت عالی، در مجموع برای تولید انواع جلبک‌های خالص در هر مقیاسی در مدت‌زمان کوتاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فناوری چیزی را رقم زده است که پیش از این بازار ریزجلبک شاهدش نبوده است.”

ادعاها حاکی از آن است که Yemoja روش کشتی دارد که بر بسیاری از موانع موجود در بخش صنعت غلبه می‌کند و تولید ریزجلبک های تمیز و مورد اطمینان طی واکنش را تضمین می‌دهد. این سیستم کشت در محیطی بسته تعبیه شده است و آلودگی به آن راه ندارد. از ویژگی‌های این سیستم کشت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱. دقت بالا
۲. کنترل کامل پارامترهای کلیدی مانند دما، پی‌هاش، نور، میزان نشر دی‌اکسید کربن
۳. امکان رشد همزمان چندین گونه

امیکام بارگیل -از مؤسسان Yemoja- گفت “ریزجلبک ها در حقیقت کارخانه‌های تک‌سلولی مستقر در برابر نور خورشید هستند و از نظر ساختاری بسیار مقاوم هستند و دارای کاربردهایی چندبعدی می‌باشند. این ترکیبات زیستی دارای منابع قدرتمندی از مواد طبیعی، وگان و مواد زیست‌فعال هستند. رویکرد نوآورانه ما در ایجاد محصولات خالص و پایدار مشتق از ریزجلبک ها با بیشترین کیفیت، می‌تواند به‌طور ذاتی در هر ساختاری تطبیق یابد.”

در حال حاضر Yemoja در تلاش برای کسب بودجه B است. این شرکت پیش از این ۴ میلیون دلار بودجه برای بذر و نیز سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف دریافت نموده است.

۵/۵ - (۲ امتیاز)
توسط
Algae Industry Magazine
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن