بیوتکنولوژی صنعتیبیوتکنولوژی محیط زیستبیوتکنولوژی میکروبیسوخت زیستیفناوری های همگرا

تولید سوخت از زیست‌توده توسط تبدیلات میکروبی و الکتروشیمیایی

✅ پژوهشگران نشان داده‌اند که ترکیب تبدیلات میکروبی و الکتروشیمیایی زیست‌توده می‌تواند فراورده‌های ارزشمندی به وجود بیاورد. برای مثال آن‌ها از آبجو ذرت و سیلاژ ذرت، آلکان‌هایی با انرژی متراکم با خواص سوخت دیزلی، مانند عدد کربن بالا و عملکرد پرانرژی دریافت کرده‌اند.


? فناوری‌هایی که به حفاظت از منابع فسیلی کمیاب کمک می‌کنند، راه را برای تأمین منبع فراهم خواهد کرد. دو عامل اصلی که به یک صنعت با آینده پایدار کمک می‌کنند منبع انرژی الکتریکی و منابع تغذیه کربنی هستند. نخست، تولید نیروی الکتریکی مبتنی بر منابع تجدیدپذیر، از قبیل انرژی بادی و خورشیدی ترویج می‌شود. دوم، منابع تغذیه تجدیدپذیر و جریان‌های پساب به‌عنوان پیشگامان ارزشمند برای تولید کالا و سوخت محسوب می‌شوند. ایجاد پل بین هردو عامل به معنای پیوند دادن تبدیل انرژی الکتریکی (به‌ویژه تولیدات حداکثر بومی) به حامل‌های انرژی شیمیایی و کالاهاست. پژوهشگران UFZ نشان داده‌اند که این پل می‌تواند ایجاد شود.

? استفاده از ترکیب تبدیلات میکروبی و شیمیایی می‌تواند به تجهیزاتی منجر شود که ما می‌توانیم آن را به‌عنوان یک پالایشگاه بیوالکتریک تعریف کنیم. پالایشگاه‌های بیوالکتریک فرایندهای تبدیلی زیست‌توده و تجهیزات را برای تولید سوخت، نیرو و مواد شیمیایی از زیست‌توده ادغام می‌کنند و بر پایه ترکیب تبدیلات میکروبی و الکتروشیمیایی هستند.

? طبق یک مقاله پژوهشی، زیست‌توده می‌تواند به مواد شیمیایی با خواص سوخت مانند تبدیل شود. این مطالعه در حال حاضر با توجه به خط فرایند تکمیل شده و استفاده از آبجو ذرت به‌عنوان ماده اولیه ۵۰% پیشرفت داشته است. در این مطالعه از آبجو ذرت استفاده شده بود. در مطالعات دیگر، برای تولید کربوکسیلات حد واسط برای راه انداختن بازیافت کربن، جریان پساب واقعی را جایگزین آبجوی ذرت می شود.

? بر طبق گفته محققان، این پژوهش در مقیاس آزمایشگاهی انجام شده است و چالش روبه‌رو ارتقای تک‌تک مراحل و ارائه افزایش مقیاس به‌منظور استفاده واقعی در پالایشگاه‌ها است. این‌که این فرایند درنهایت بتواند به لحاظ اقتصادی امکان‌پذیر و دارای حیاتی ممتد در محیط اقتصادی باشد، چالش و پرسشی اساسی را در سیاست ایجاد می‌کند.

?ترجمه: فاطمه بیدکی

☑️ لینک خبر
☑️ لینک مقاله
☑️ عضویت در زیست فن میکروبی صنعتی محیط زیست
☑️عضویت در کانال زیست فن

تولید سوخت از زیست‌توده توسط تبدیلات میکروبی و الکتروشیمیایی – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن