بیوپلاستیک

تلاش مک‌دونالد برای تولید لیوان قابل بازیافت

شرکت مک‌دونالد به چالش و کنسرسیوم لیوان نسل جدید پیوست. هدف از پیوستن به این کنسرسیوم، یافتن راه‌حلی برای تولید لیوان‌های قابل بازیافت و یا کمپوست‌شدنی است تا از این طریق، کارخانجات بتوانند پسماند خود را کاهش داده و راه‌های بهتری برای بسته‌بندی پیدا کنند.


مک‌دونالد مبلغ ۵ میلیون دلار را با شرکت Closed Loop Partners که از سرمایه‌گذاران توسعه‌ی پایدار است به اشتراک گذاشت و درنهایت مبلغ ۱۰ میلیون دلار جمع‌آوری شد. این چالش در ماه سپتامبر فعالیت خود را شروع می‌کند و از تمامی کارآفرینان، فعالین صنعت و بازیافت‌کنندگان دعوت می‌کند تا ایده‌های خود را برای تولید لیوان قابل بازیافت ثبت کنند. سپس برندگان این چالش، ۱ میلیون دلار کمک‌هزینه دریافت می‌کنند و نهایتاً هفت تیم برتر، وارد مرحله‌ی شش ماهه‌ی شتاب‌دهنده می‌شوند تا راه‌حل خود را گسترش دهند.

موفقیت در چالش لیوان‌های جدید با سال‌ها کارکردن در صنعت حاصل می‌شود و گام مهمی برای یافتن راه‌حلی است که به‌واسطه‌ی آن، ۶۰۰ میلیون لیوان یک‌بار مصرف دنیا به‌جای دفن در لندفیل، مجدداً مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این چالش، هیأت مشاورانی از مدیران محیطزیستی، صنعت کاغذ و پلاستیک، بازیافت‌کنندگان و تولیدکنندگان کمپوست تشکیل داده‌ است. وظیفه‌ی آن‌ها، ارزیابی نیازهای زنجیره ارزش کلی و هم‌چنین تولید و مصرف و بازگردانی لیوان‌ها به سیستم بازیافت است.

این چالش که در سپتامبر آغاز می‌شود از نخستین پیشگامان این عرصه محسوب می‌شود و از مدیران زنجیره‌ی تأمین و مبدعان و مبتکران راه‌حل‌های خلاقانه برای بازیافت لیوان‌های فیبری سرد و گرم استقبال می‌کند و تاکنون ۱۰۰۰ کارخانه و فعال صنعتی برای شرکت در این چالش داوطلب شده‌اند.

اگرچه چالش لیوان‌های نسل جدید، به استفاده‌ی مجدد از کلیه‌ی لیوان‌ها، درپوش‌ها و بسته‌بندی‌ها مربوط می‌شود، اما اولین مسأله‌ی آن، بر تولید لیوان‌های فیبری گرم و سرد تمرکز دارد چرا که این مسأله مهم‌ترین مسأله‌ای است که صنعت با آن مواجه است.

Rate this post
منبع
Bio-based news
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن