بیوپلاستیکمواد زیست تخریب پذیر

تولید پلاستیک سبز توسط Braskem

شرکت پتروشیمی Braskem، بزرگترین تولیدکننده بیوپلیمرهای جهان، از سال ۲۰۱۰ درحال تولید پلی‌اتیلن از منابع تجدیدپذیر است. این شرکت تأمین‌کننده پلاستیک سبز برای برند قدیمی Café Favorito واقع در ریودوژانیرو است. رزین به کار گرفته شده در بسته‌بندی بسته‌های ۵۰۰ گرمی قهوه، اولین پلی‌اتیلن از منبعی تجدیدپذیر است که در جهان تولید شد. شرکت Braskem، با ظرفیت تولید ۲۰۰۰۰۰ تن در سال، بزرگترین واحد صنعتی اتیلن مشتق شده از اتانول در جهان است.


آدریا دی الیویرا (Adriana de Oliveira) -مدیر اجرایی تجاری Café Favorito- اعلام داشت که ما سالانه بیش از یک میلیون تن قهوه تولید می‌کنیم که بخش عمده آن در مناطق لاگوس و سرآنا و در جنوب ایالت ریودوژانیرو به فروش می‌رسد. استفاده از پلاستیک سبز در این بسته‌بندی‌ها تلاش ما را در یافتن راهبردی در جهت حفظ عملکردی پایدار تقویت می‌کند.

یکی از مزیت‌های اصلی پلاستیک سبز ساخته شده از نیشکر، کمک به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در جو با به دام انداختن ۳.۰۹ تن کربن‌دی‌اکسید در طول فرآیند تولید آن است. لازم به ذکر است، از آنجا که پلاستیک سبز ۱۰۰ درصد قابل بازیافت است، کربن‌دی‌اکسید به دام افتاده در روند تولید آن در سراسر طول عمر محصول نهایی ثابت باقی می‌ماند.

در حال حاضر، بیش از ۱۵۰ برند در سرتاسر جهان، استفاده از پلاستیک سبز را در بخش بسته‌بندی برای زمینه‌های بسیار متنوعی از قبیل غذا، بهداشت شخصی و کالاهای بادوام به تصویب رسانده‌اند. رزین تجدیدپذیر نیز با همان ویژگی‌ها، عملکرد و تطبیق‌پذیری پلی‌اتیلن با منشاء فسیلی، می‌تواند در زنجیره‎‌های تولید پلاستیک معمولی و بازیافتی مشابه، مورد استفاده قرار گیرد.

بسته‌بندی Cafio Favorito از برچسب “من سبز هستم، I’m Green استفاده خواهد کرد تا مصرف کنندگان قادر به تشخیص استفاده از پلاستیک سبز در ترکیب بسته‌بندی باشند.

گوستاو سرگی (Gustavo Sergi) -مدیر مواد شیمیایی قابل بازیافت در Braskem- می‌گوید: “برای دستیابی به ویژگی‌های متمایز آشکار در بسته‌بندی، محصول باید حاوی حداقل ۵۱ درصد مواد تجدیدپذیر باشد. این ارزیابی با استفاده از آزمون کربن ۱۴ انجام می‌شود که هدف آن تخمین سن مواد فسیلی موجود در سراسر جهان است.”

 

منبع خبر

۵/۵ - (۱ امتیاز)
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن