کریسپر

تولید گوجه فرنگی صورتی با سیستم CRISPR-CAS9

| تولید گوجه فرنگی صورتی با سیستم CRISPR-CAS9

✅ رنگ میوه همواره به عنوان یکی از ویژگی های تجاری در گوجه فرنگی مطرح بوده است. به گونه ای که این رنگ در مناطق مختلف با یکدیگر متفاوت بوده و رنگ صورتی از جمله رنگ های محبوب در آسیا، به ویژه در چین و ژاپن به حساب می آید. تیمی تحقیقاتی در چین در تلاشند تا با هدف قرار دادن ژن کلیدی SlMYB12 که در تجمع فلاونوئید در گوجه فرنگی نقش دارد، گوجه فرنگی هایی با رنگ صورتی تولید کنند.


❇ محققان این تیم با بهره گیری از سیستم CRISPR-CAS9 ژن SlMYB12 را در لاین های گوجه فرنگی های قرمز رنگ خاموش کردند. از بین ۱۱ گیاه تیمارشده، ۱۰ مورد از آن ها که حداقل یک نمونه جهش در ژن SlMYB12 داشتند، از کارایی بالای این سیستم (بالای ۹۰ درصد) خبر می دادند. پس از کشت گیاهان، محققان دریافتند که تمام جهش یافته های هوموزیگوت و دو اللی، میوه های صورتی رنگ تولید کردند.

❇ لازم به ذکر است که در این آزمایش هیچ جهشی با اثر ثانویه در هیچ کدام از سه جایگاه ژنی که پتانسیل این تأثیر پذیری را داشتند، مشاهده نشد که این امر نشان از اختصاصی بودن sgRNAهای طراحی شده و مورد استفاده دارد. استفاده از این سیستم به جای روش های اصلاح کلاسیک، بسیار ارزان، سریع و پایدار بود.

? ترجمه: داور عابدینی

لینک خبر
لینک مقاله
عضویت در زیست فن کشاورزی
عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن