بیوتکنولوژی پزشکیسرطانعلوم اعصاب

تومورهای مغزی از مسیرهای مشابهی برای زنده‌ماندن استفاده می‌کنند

✅بنابر مطالعه اخیر صورت‌گرفته، انواع مختلفی از تومورهای مغزی، روش‌های کاملاً مشابهی را برای تولید و استفاده از انرژی درپیش می‌گیرند.


?محققان انگلیسی پیشنهاد می‌کنند که ۴ نوع از تومورهای مغزی، و سرطان‌هایی که در مغز گسترش می‌یابند، پروسه‌های اختصاصی کاملاً مشابهی برای تولید و استفاده از انرژی درپیش می‌گیرند.

?تقریباً از ۴۰۰ بیمار نمونه تهیه شد، محققان، فرایندهای شیمیایی که درون این سلول‌ها صورت می‌گرفت را بررسی کردند و مواد شیمیایی کلیدی در سلول‌های تومورهای مغزی را اندازه‌گیری کردند و در کمال تعجب دریافتند که انواع مختلف تومورها، دارای واکنش‌های مشابهی بودند.

?نتایج حاصل‌شده پیشنهاد می‌کند که تومورهای مغزی، برای زنده ماندن در مغز، از واکنش‌های شیمیایی مشابهی استفاده می‌کنند، حتی با وجود این‌که منشأ سلولی آن‌ تومورها و محل تشکیل آن‌ها متفاوت است.

?محققان می‌گویند گام بعدی این است که سعی کنیم بفهمیم چگونه این تومورهای به‌ظاهر متفاوت، قادرند تولید انرژی خود را به‌گونه‌ای تطبیق دهند که منجر به رشدشان شود. ما در آینده می‌توانیم داروهایی تولید کنیم که این مکانیسم‌های نجات‌دهنده تومور را دچار اختلال کنیم و از این طریق، راهی برای درمان تومورهای مغزی معرفی نماییم.

?مترجم: فرزانه صائبی‌راد

☑️لینک خبر

☑️لینک مقاله

☑️عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی

☑️عضویت در کانال زیست فن

تومورهای مغزی از مسیرهای مشابهی برای زنده‌ماندن استفاده می‌کنند – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن