بیوتکنولوژی پزشکیپروتئومیکس

تکنیک ژنتیکی فرایندهای آلزایمر در موش‌ها را تغییر می‌دهد

✅ پژوهشگران در ایالات متحده از تکنیک‌های ژنتیکی برای کند کردن روند پیشرفت آلزایمر در موش‌هایی که ویژگی‌های این بیماری را نشان می‌دهند، استفاده کردند. این مطالعه پیرامون پروتئینی به‌نام BACE1 متمرکز شده‌است.

? در انسان، BACE1 در تشکیل یک پروتئین شناخته‌شده دخیل در آلزایمر به‎نام آمیلوئید نقش دارد و به‌عنوان یک هدف بالقوه در درمان‌های آینده در نظر گرفته می‌شود. در این پژوهش، پژوهشگران بر روی موش‌هایی که نشانه‌های آلزایمر را توسعه می‌دهند، مطالعه کردند و آن‌ها را تا توقف تولید BACE1 ،هنگامی‌که به دوره بزرگسالی می‌رسند، پرورش دادند. در موش‌‌هایی که تولید BACE1 متوقف شد، نشانه‌های تولید کاهش تجمع آمیلوئید، عملکرد بهتر مغز و بهبود مهارت‌های تفکر مشاهده گردید.

? سرپرست پژوهش در زمینه آلزایمر در انگلستان گفت: توسعه داروهایی که بیماری آلزایمر را از طریق هدف‌گیری پروتئین BACE1 مهار می‌کنند، به‌عنوان یک حوزه فعال پژوهش به‌شمار می‌رود. یافته‌های این مطالعه نشان ‌می‌دهند که این رویکرد یک روش امیدبخش برای درمان‌های آینده است. اما داروهایی که پروتئین مذکور را هدف قرار می‌دهند، هنوز هیچ مزیتی را در آزمایش‌های بالینی افراد مبتلا به آلزایمر نشان نداده‌اند.

? وی ادامه داد: اثراتی که پژوهشگران مشاهده کرده‌‌اند، از موش‌های اصلاح ژنتیکی‌شده حاصل شده‌است. پژوهشگران برای ایجاد یک درمان موثر در مبارزه علیه بیماری آلزایمر نیازمند بازسازی این اثرات با استفاده از داروهای بی‌خطر و موثر در افراد می‌باشند.

? تنها این هفته ما شنیده‌ایم که یک دارو که این پروتئین را هدف قرار می‌دهد، از یک مرحله نهایی آزمایش حذف شده‌است. درحالی‌که اخبار مربوط به هر شکست در آزمایش ناامیدکننده است، سایر داروهای BACE1 معمولا راه خود را از میان آزمایش‌ها باز می‌کنند. این بسیار مهم است که سرمایه‌گذاری در مطالعه را ادامه دهیم و زندگی افراد مبتلا به زوال عقلی را تغییر دهیم.

ترجمه: فائزه ابوطالبی

لینک خبر
عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
عضویت در کانال زیست فن

تکنیک ژنتیکی فرایندهای آلزایمر در موش‌ها را تغییر می‌دهد – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن