اخباراقتصاد زیستیزیست شناسی مصنوعی

جذب سرمایه 300 میلیون دلاری توسط شرکت فعال در زیست مصنوعی

در اخرین دور از برنامه جذب سرمایه شرکت زایمرجن، فعال در حوزه زیست شناسی مصنوعی، گروه تجاری سافت بنک ژاپن مبلغ ۳۰۰ میلیون دلار روی فعالیت‌های این استارتاپ سرمایه گذاری کرده است.


زایمرجن (Zymergen) شرکتی فعال در حوزه زیست شناسی مصنوعی است که در سال ۲۰۱۳ تأسیس شده است. دو سال پیش نیز این مجموعه موفق به جذب سرمایه ۴۰۰ میلیون دلاری شده بود. طبق نقل قول‌های سایت بلومبرگ، ارزش تقریبی این استارتاپ احتمالا چیزی بیش از ۱ میلیارد دلار شده است.

این استارتاپ در حیطه گسترده ای شامل تولید مواد دستگاه‌های الکترونیکی (ترکیب هیالین که فیلم‌ پلی ایمیدی زیست‌پایه است که به عنوان مواد الکترونیکی قابل انعطاف به کار می‌رود)، باکتری‌های خورنده پلاستیک‌ها، راهکارهای کشاورزی بهینه (مانند تولید مواد محافظ گیاهان زراعی علیه آفات، خشکی، شرایط آب و هوایی دشوار)، محافظت شخصی پزشکی و مواد دافع حشرات بیماری‌زا در تلاش برای ارائه ای تصویری نوین با محصولاتی زیست پایه است.

چنین خط تولید متنوعی در نتیجه ترکیب زیست شناسی، یادگیری ماشین، اتوماسیون به دست آمده است. این شرکت با استفاده از یکی از بزرگترین کتابخانه‌های اختصاصی داده‌های ژنومیکی، قادر به یافتن مسیرهای متابولیکی متنوعی بوده است. در نتیجه این دارایی، شرکت زایمرجن قادر به توسعه مواد جدید در نصف زمان و با هزینه ای بسیار کمتر در مقایسه با شرکت‌هایی است که در زمینه تولید مواد شیمیایی نفت پایه کار می‌کنند.

شرکای تجاری این شرکت تا کنون یک میلیارد دلار فروش محصول مبتنی بر نوآوری‌ها و سویه‌های میکروبی مهندسی شده توسط زایمرجن فروش داشته اند.

۵/۵ - (۲ امتیاز)
توسط
bloomberg
منبع
zymergen
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن