آبزی پروریبیوتکنولوژی کشاورزی

جلبک دریایی، خوراکی منحصر به فرد برای سلامتی و تولید مثل دام

 

✅ افزایش تعداد تولید کنندگان لبنیات در ایرلند شمالی، منجر به دستیابی به توان استفاده از جلبک دریایی خوراکی در جهت تقویت تغذیه گاو ها می باشد؛ و در عین حال، به طور قابل توجهی سطوح سلامت را درمیان تمامی افراد گله بهبود و افزایش می دهد.


?فرانسیس کایلی، جلبک دریایی را به عنوان یک جزء غذایی گمشده می داند که تضمین می کند تمام اجزای دیگر جیره غذایی گاو فرصتی برای بیان ارزش خود به طور کامل دارند. وی در حال حاضر از یک منبع منحصر به فرد و با کیفیت بسیار بالا از کنجاله جلبک دریایی، PhylFeed استفاده می کند.

?ریچارد اوونز صاحب این نوآوری و نشان تجاری است. او بیان کرد: “این محصول از جلبک دریایی که با روش سختی از خلیج Dungloe در Donegal برداشت شده، استخراج شده است. سپس محصول تازه، خشک می شود تا اطمینان حاصل شود که ارزش غذایی آن حفظ شده است.” محصول PhylFeed توسط تکنولوژی ژن آکسفورد (OGT) تولید می شود. این محصول در سالهای گذشته به صورت تجاری در دسترس بوده و طبق گفته شرکت سیموس کانینقام، تقاضا برای آن همچنان به سرعت در حال افزایش است.

?”جلبک دریایی خوراکی کاملا طبیعی است و حاوی بیش از ۶۰ عنصر آلی طبیعی، اسیدهای آمینه، آنزیم ها و مواد معدنی ناچیز است. مقدار قند جلبک دریایی بی نظیر است که برای گاو های شیرده بسیار ارزشمند است. عمل این قندها، تحریک عملکرد شکمبه است، که محرکی سراسری برای حفظ سلامتی گاو ها و گوسفندان می باشد.”

?فرانسیس کایلی مزایای بسیار واقعی از عملکرد گله ها از زمانی که PhylFeed را به جیره غذایی گاو های شیرده اضافه کرد، متوجه شده و تاثیر آن را تایید کرده است. وی عنوان کرد: “ناراحتی های معده به میزان قابل توجهی کاهش یافت. و افزود وقتی گاوها اشتیاق بیشتری به خوردن نشان می دهند من به عملکرد بهتری از علوفه دست یافتم. مشکلات زایمان نیز بسیار کاهش یافت. ما از آغاز فصل زایش گاوها، یک تولد سخت و دشوار نداشته ایم.”

 

?ترجمه : رقیه جعفری تراجی

لینک خبر

عضویت در زیست فن کشاورزی

عضویت در کانال زیست فن

 

جلبک دریایی، خوراکی منحصر به فرد برای سلامتی و تولید مثل دام – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن