بیوتکنولوژی پزشکیبیوتکنولوژی دارویی

جنین‌های فریزشده منجر به تولدهای زنده بسیاری در IVF می‌شود

تحقیقات دانشگاه آدلاید نشان داده است که فریز کردن و انتقال متعاقب جنین‌ها، به زوج‌های نابارور شانس زیادی برای داشتن فرزند به کمک جنین‌های یخ زده در روش IVF می‌دهد.


?این تیم تحقیقاتی نشان می‌دهد که میزان باروری مداوم و تولدهای زنده در گروه زنان IVF شده با جنین‌های فریز شده در مقایسه با جنین‌های آماده به یک اندازه است.

?این مطالعه بر روی تقریبا ۸۰۰ زن که ناباروری مرتبط با سندروم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)داشتند انجام شد. بعد از کامل شدن اولین سیکل IVF، باروری مداوم در ۳۶ درصد زنان از گروه جنین فریز شده و ۳۵ درصد از زنان از گروه جنین آماده اتفاق افتاد. به گفته پروفسور Mol عضو موسسه تحقیقاتی رابینسون، میزان تولد زنده بعد از انتقال اولین جنین ۳۴ درصد در گروه جنین فریز شده و ۳۲ درصد در گروه جنین آماده بود.

?تحقیق قبلی نشان داده است که زنانی که تجربه ناباروری به دلیل PCOS داشتند به طور قابل توجهی میزان تولد زنده بالاتری از جنین‌های فریز شده به روش‌های IVF دارا بودند، اما شواهدی برای این روش در بیماران فاقد PCOS موجود نبود. مطالعه جدید نشان می‌دهد که زنان ناباروری که مشکل PCOS ندارند نرخ‌های تولد زنده با IVF برابری از جنین‌های فریز شده دارند؛ که برای زنان نابارور سراسر جهان خبر مهمی است.

?یافته‌ی کلیدی این مطالعه این است که فریز کردن جنین‌ها برای IVF به شانس زوج‌ها برای داشتن فرزند صدمه‌ای وارد نمی‌کند. بعد از انتقال اولین جنین آماده این امکان وجود خواهد داشت که جنین‌های باقی مانده فریز شوند و یک به یک منتقل گردند که ایمن و موثر نیز می باشد.

?درحالی‌که کلینیک‌های زیادی در حال دور شدن از انتقال‌های جنینی آماده هستند، فرایند فریز کردن هزینه های مازادی را در IVF ایجاد می کند و نتیجه آن میزان تولدهای زنده بالاتر نیست. نتایج تحقیقات در این مطالعه مختص یک روش انجماد رایج تحت عنوان ctyotrch vitrification است، بنابراین ممکن است برای همه تکنیک‌های انجمادی که به طور معمول استفاده می شود قابل اجرا نباشد.

?مترجم: مژگان برات زاده

☑️لینک خبر

☑️لینک مقاله

☑️عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی

☑️عضویت در کانال زیست فن

جنین‌های فریزشده منجر به تولدهای زنده بسیاری در IVF می‌شود – اخبار زیست فن

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن