آنتی بیوتیکبیوتکنولوژی پزشکیبیوتکنولوژی دارویی

جوایز قابل‌توجه برای مقابله با مقاومت باکتری‌ها به داروهای آنتی‌بیوتیک‌

✅سازمان بهداشت جهانی (WHO) با افزایش روزافزون مقاومت باکتری‌ها به آنتی‌بیوتیک‌های مختلف و درمان‌های انگشت‌شماری که برای مقابله با آن درحال‌توسعه است، مقاومت به آنتی‌بیوتیک‌ها را یکی از سه تهدید بزرگی می‌داند که امروزه سلامتی انسان‌ها را نشانه رفته است. پروژه تحقیقاتی DRIVE-AB که توسط ائتلافی متشکل از دانشگاه جنوا (UNIGE) و آسترازنکا مدیریت می‌شود، مشخص کرده است که یک پاداش یک میلیارد دلاری برای ورود هر آنتی‌بیوتیک به بازار جهانی، می‌تواند تعداد آنتی‌بیوتیک‌هایی که در سی سال آینده به بازار وارد خواهند شد را به‌طور چشمگیری افزایش دهد.


?درواقع وظیفه پروژه DRIVE-AB این است که به توسعه و برآورد هزینه یک مدل اقتصادی جدید برای ترویج نوآوری در تولید آنتی‌بیوتیک‌ها و استفاده مناسب از آن‌ها بپردازد. این ائتلاف که توسط سازمان نوآوری‌های دارویی پشتیبانی می‌شود، موفق شده که ۳۰ شریک جدید که شامل کمپانی‌های داروسازی، انستیتوهای دانشگاهی و سازمان‌های خدمات درمانی دولتی می‌شود را دورهم جمع کند.

?این روش، با پاداش ورود به بازاری که پروژه DRIVE-AB پیشنهاد ارائه آن را داده است و واحدهای فروشی که به آنتی‌بیوتیک‌های صاحب صلاحیت تخصیص می‌یابد، قصد دارد که بازار جذاب‌تری برای تحقیق و توسعه درزمینه آنتی‌بیوتیک‌ها به وجود بیاورد تا از این طریق سرمایه‌گذاری‌های خصوصی بیشتر و قابل‌اعتمادتری را به خود جلب کند.
پاداش ورود به بازار به‌صورت یک سری پرداخت‌های مالی است که به توسعه‌دهندگانی تعلق می‌گیرد که آنتی‌بیوتیک‌های آن‌ها مجوزهای قانونی لازم در زمینه تأمین نیازهای سلامت عمومی را کسب کرده باشند.

?پروژه DRIVE-AB بر اساس تحقیقاتش تخمین می‌زند که حداقل دو نوآوری انجام‌شده در زمینه آنتی‌بیوتیک‌ها که پاتوژن‌های توجیهی شناسایی‌شده توسط WHO را هدف قرار داده‌اند، می‌توانند این پاداش ورود به بازار را تا پنج سال آینده دریافت کنند.

?از مشوق‌هایی که توسط این ائتلاف موردبررسی قرار گرفته، سه مدل اضافی به‌عنوان مؤثرترین روش‌ها برای تحریک بازار به سرمایه‌گذاری بوده که به‌منظور تحقیق و توسعه و اطمینان از در دسترس بودن و استفاده مناسب از آنتی‌بیوتیک‌های حیاتی برای بیماران تعیین شده‌اند:
۱) اعطای بورسیه‌های تحقیقاتی بلاعوض
۲) هماهنگ‌کننده‌های دولتی یا غیرانتفاعی که کاستی‌های موجود در کانال‌های ارتباطی جهانی مربوط به آنتی‌بیوتیک‌ها را شناسایی کرده و برطرف کند.
۳) تداوم تأمین مالی بلندمدت این تحقیق‌ها با هدف تأمین ذخیره آنتی‌بیوتیک‌های موردنیاز در آینده

?ترجمه:محمدرضا دلفیه

☑ لینک خبر
عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
عضویت در کانال زیست فن

جوایز قابل‌توجه برای مقابله با مقاومت باکتری‌ها به داروهای آنتی‌بیوتیک‌ – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن