ایمونولوژیبیوتکنولوژی پزشکی

حمله قلبی در برابر عفونت ویروسی

✅ تحقیقات انجام شده توسط محققان دانشگاه سن دیگوی کالیفرنیا، (San Diego)، نشان داد که سیستم ایمنی پس از حمله قلبی، نقش شگفت‌انگیزی ایفا می‌کند. این یافته‌ها می‌توانند به یافتن روش‌های درمانی جدید برای بیماری‌های قلبی کمک کنند.? بیماری‌های قلبی ایسکمی، شایع‌ترین علت مرگ در جهان هستند که با حمله قلبی آغاز می‌شوند. در این روند، سلول‌های قلب می‌میرند، سلول‌های ایمنی به بافت مرده فراخوانده می شوند، بقایای مانده را حذف می‌کنند و مانع ایجاد ثبات در دیواره قلب می‌شوند. اینکه چگونه سلول‌های در حال مرگ در قلب، سلول‌های ایمنی را تحریک می‌کنند ذهن بسیاری از پژوهشگران را به خود مشغول کرده است.

? این امر منجر به کشف این شد که بعد از حمله قلبی، DNA از سلول‌های در حال مرگ به صورت یک ویروس ظاهر شده و می‌تواند یک برنامه ضدویروسی قدیمی به نام پاسخ اینترفرون نوع یک را در سلول‌های ایمنی اختصاصی فعال کند، محققان این سلول‌ها را سلول‌های القاشده با اینترفرون (Interferon Inducible Cells: IFNICs)نامیدند.

? هنگامی که محققان پاسخ‌های اینترفرون‌ها را چه به صورت ژنتیکی و چه با آنتی‌بادی‌های خنثی‌کننده که پس از حمله قلبی به بیماران داده شد، مسدود کردند، التهاب کمتر، اختلال عملکرد قلبی کمتر و زنده‌مانی بیشتر در بیماران را مشاهده نمودند. به طور ویژه، مسدود کردن پاسخ‌های ضدویروسی در موش، میزان بقا را از ۶۰ درصد به بیشتر از ۹۵ درصد ارتقا بخشید. این یافته‌ها فرصت درمانی جدیدی برای ممانعت از حملات قلبی و ایجاد نارسایی قلبی در بیماران را می‌تواند سبب شود.

? ممکن است هدف مطالعات آینده، درک بهتر پاسخ اینترفرون و انواع سلول‌های IFNIC و کشف نقش آن‌ها در ضربان قلب و بازسازی آن باشد.

?ترجمه: منصوره حسینی

☑️ لینک خبر
☑️ لینک مقاله
☑️ عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
☑️عضویت در کانال زیست فن

حمله قلبی در برابر عفونت ویروسی – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن