ژنومیکسسرمایه گذاری شرکت ها

خرید شرکت غربالگری ژنتیک Counsyl توسط Myriad Genetics

شرکت تشخیص مولکولی Myriad Genetics خبر از خرید شرکت غربالگری ژنتیک Counsyl، به ارزش ۳۷۵ میلیون دلار نقد و دریافت سهام عادی آن، داده است. Myriad Genetics با این کار، سعی در تقویت جایگاهش در فضای سلامت زنان دارد.


Myriad Genetics، به عنوان رهبر بازار غربالگری ژنتیک توارث سرطان، با خرید شرکت غربالگری ژنتیک Counsyl، این امکان را برای خود فراهم خواهد کرد تا غربالگری حرفه‌ای را با تست پیش‌بینیCounsyl که بیش از ۱۷۵ بیماری را که از لحاظ بالینی، در قومیت‌ها مختلف پوشش می‌دهد از آن خود کند. این غربالگری با آزمون پرلود Counsyl در بازار رو به رشد غربالگری غیرتهاجمی پیش از تولد، با ارزش است.

Myriad در بیانیه‌ای اعلام کرده است: «ارائه این تست‌ها به همراه تست توارث سرطان Myriad، منبع تست‌های ژنتیک را برای ۴۰.۰۰۰ پزشک در بازار سلامت زنان فراهم می‌آورد.» در این معامله، شرکت Counsyl یک پانل توارث سرطان را به نام Reliant به فروش می‌رساند. گرچه این شرکت سال گذشته تصمیم گرفت تا گروه فروش انکولوژی اش را متوقف سازد و روی حرفه سلامت زنان متمرکز شود، اما این کمپانی سال گذشته از طریق سرمایه‌گذاری در علوم زیستی شرکت Perceptive Advisors، ۸۰ میلیون دلار درآمد داشته است و گزارش داده است که می‌خواهد از این مبلغ برای توسعه شرکت استفاده کند.

این هدف با نگاهی به گسترش غربالگری شغلی به عنوان یک روتین مثل خوردن فولیک اسید، غربالگری پیش از زایمان مانند سونوگرافی و غربالگری توارث سرطان مانند پاپ اسمیر، انجام خواهد شد.

Myriad تست‌های سلامت باروری Counsyl را با کسب و کار مراقبت پیشگیرانه ادغام خواهد کرد تا به یک واحد کسب و کاری جدید به نام سلامت زنان Myriad تبدیل شود که تنها روی جراحی زنان و زایمان و فراهم آورندگان مراقبت‌های باروری تمرکز دارد.

به گفته Myriad : «حدود ۲۲۵ نماینده فروش محصولات سلامت زنان را با ۸۰ متخصص فروش Counsyl ترکیب خواهیم کرد تا شاهد افزایش سه برابری در دسترسی پزشکان به آزمایش‌های باروری باشیم.»

رئیس Myriad، مارک کاپون در یک کنفرانس تلفنی گفته است: «خرید Counsyl بزرگ‌ترین مالکیت Myriad تا امروز بوده است.» قبلاً این شرکت در سال ۲۰۱۱ Rules-Based Medicine را با ۸۰ میلیون دلار، در سال ۲۰۱۴ Crescendo Bioscience را با ۲۴۵ میلیون دلار به‌صورت نقد و در سال ۲۰۱۶ Assurex با ۲۲۵ میلیون دلار پیش‌پرداخت و ۱۸۵ میلیون دلار در مراحل وابسته به عملکرد، خریداری کرده است.

Myriad قصد دارد سرمایه این معامله را به صورت نقدی، تسهیلات اعتباری چرخشی و توسط صدور سهام فراهم کند. در پایان سه ماهه سوم مالی،Myriad دارای ۲۰۹ میلیون دلار سرمایه نقدی و ۲۳۱ میلیون دلار تسهیلات اعتباری در گردش بوده است.

اولین پرداخت، برای سه ماهه مالی نخستMyriad ومعادل ۳۷۵ میلیون دلار نقد برنامه ریزی شده است و سهامداران می‌توانند تا ۲۵ درصد از این وجه را از طریق سهام عادی، بر مبنای قیمت سهام در میانگین ۳۰ روزه، دریافت کنند. گفتنی است، سهامداران سابق Counsyl بیش از ۳ میلیون سهم دریافت نخواهند کرد.

برایان ریگزبی، مدیر ارشد مالی Myriad در کنفرانس تلفنی، بیان کرده است که این شرکت مالکیت Counsyl را در برنامه سال مالی ۲۰۱۹ و بر اساس درآمدهای سه ماه چهارم خود در آگوست، به حساب خواهد آورد.

Myriad انتظار دارد تست‌های ژنتیک باروری Counsyl به سرعت درآمدش را افزایش دهند تا مراحل بازپرداخت کنونی را گذرانده و فرصت‌هایی برای گسترش نفوذ خود در آینده، کسب کند.

✳️ مترجم: محمد شجاعیه

لینک خبر
عضویت در زیست فن پزشکی
عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن