کریسپرمقاومت آنتی بیوتیکی

خلق اثر هنری با کریسپر در راستای گسترش آگاهی از مقاومت آنتی‌بیوتیکی

آنا دومیتریو، تاریخ آنتی‌بیوتیک‌ها را روی لباس‌هایی شبیه به آن چه زنان در شرایط دشوار جنگ جهانی دوم می‌پوشیدند نقاشی کرده است.


او این اثر هنری خود، که در بزرگداشت ۷۵امین سالگرد اولین استفاده از پنی‌سیلین برای نجات انسان، طراحی کرده است را “Make Do and Mend” نام نهاده.

تکه‌های وصله شده به این لباس از جنس نخ‌هایی هستند که با کشت‌های اشریشیا کلای رنگ آمیزی شده‌اند. ولی یک ای. کلای متفاوت.
دومیتریو، با استفاده از سیستم کریسپر، ژن مقاومت به پنی سیلین را از ای. کلای خارج کرده و در همان محل، قطعه ای DNA وارد نموده است که پس از ترجمه شدن به کد ACII، شعار خاطره انگیز “Make Do and Made” را یادآور می‌شود. این شعار در شرایط سخت اقتصادی دومین جنگ جهانی، زنان را دلگرم می‌کرده تا همان لباس های قدیمی خود را وصله کرده و باز به تن کنند.

باکتری‌ها این روزها به پنی سیلین مقاوم‌اند، و دومیتریو با این تغییر نمادین، باکتری را به دوران پیش از مقاومت آنتی‌بیوتیکی بازگردانده است.
پنی‌سیلین که روزگاری فرشته نجات بشریت بود، این روزها به خاطر پدیده مقاومت آنتی‌بیوتیکی تقریبا تمام قدرت خود را در مقابله با پاتوژن ها از دست داده است. به همین دلیل آنا دومیتریو، با برپا کردن این نمایشگاه قصد در آگاه نمودن نسل بشر در باره گسترش سریع پدیده مقاومت آنتی‌بیوتیکی دارد.

*کد ACII :
مخفف ameriacan accepted code است که یک کد معروف در آمریکا برای تبادل اطلاعات است.

ترجمه: محمدحسین عباسپور

لینک خبر

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن