بیوتکنولوژی پزشکیبیوتکنولوژی داروییعلوم اعصاب

درمان افسردگی با عصاره قارچ جادویی

? ماده توهم زای psilocybin که از قارچ جادویی (Magic mushroom) ایجاد می‌شود ،ممکن است در فعالیت‌های مغزی بیماران مبتلا به افسردگی کمک کننده باشد.طرفداران قارچ جادویی برای مدت طولانی عقیده داشتند که توانمندی این ماده برای ایجاد تجربه‌های عمیق حسی می‌تواند استفاده درمانی داشته باشد.روش‌های تصویر برداری از مغز نشان داده اند که psilocybin نواحی خاصی از مغز که در بیماران مبتلا به افسردگی فعالیت بیش از حد دارند را هدف قرار می‌دهد.
? محققان imperial college London در اولین بررسی بالینی روی این ماده ،نتایج جالبی یافتند .پس از دو جلسه درمانی برای ۱۲ نفر، (بدون داشتن گروه شاهد) در همه داوطلبان بروز علائم بیماری کاهش یافته بود. آن‌ها نشان دادند که psilocybin می تواند روی مغز افراد افسرده اثر بگذارد.

? بررسی بعدی روی ۱۹ بیمار که قبلا درمانی دریافت نکرده بودند انجام شد. به هرکدام از افراد به مدت ۷روز ۱۰ میلی گرم و ۲۵ میلی گرم psilocybin داده شد .اسکن‌های مغزی نشان دهنده کاهش فعالیت بخش‌هایی از مغز بودند، از جمله آمیگدالا که مرکز پردازش استرس و ترس است.

✅ به گفته محققان از آن جا که بعضی از بیماران به دلیل مقاومت به درمان‌های استاندارد،سال‌ها از این بیماری زجر می‌کشند، توسعه این حوزه یکی از اولویت‌های حال حاضر روانپزشکی است.

?ترجمه: مهرنوش لک

☑️ لینک خبر
☑️لینک مقاله
☑️ عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
☑️عضویت در کانال زیست فن

درمان افسردگی با عصاره قارچ جادویی – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن