بازنشربیوتکنولوژی پزشکیسلول درمانی

درمان بیماری‌های اسکلتی با سلول استخوانی کشف شده

محققان موسسه تحقیقات پزشکی Garvan نوع جدیدی از سلول استخوانی را کشف کرده‌اند که ممکن است در درمان بیماری‌های اسکلتی موثر بوده و استراتژی های جدیدی در درمان پوکی استخوان به ارمغان بیاورند. اسکلت بدن به عنوان داربست عمل می‌کند، به ما امکان حرکت می‌دهد، از اندام‌های حیاتی محافظت می‌کند و هموستاز مواد معدنی را کنترل می‌کند. همچنین محلی است که اجزای سلول‌های خونی در آن تشکیل می‌شود. بر این اساس، استخوان یک بافت پویاست که در پاسخ به محرک‌های مختلف محیطی به طور مداوم در طول زندگی بازسازی می‌شود.

سلول‌هایی که محققان آن‌ها را استئومورف نامیده‌اند، در خون و مغز استخوان یافت شده و با هم ادغام می‌شوند و باعث تشکیل استئوکلاست‌ها می‌شوند. استئوکلاست‌ها سلول‌های ویژه‌ای هستند که بافت استخوانی را تجزیه می‌کنند. استئومورف‌های تازه شناسایی شده دارای مشخصات ژنومی منحصر به فردی هستند که اهداف بالقوه امیدوار کننده‌ای را برای درمان نشان می‌دهند.

استئومورف‌ها ژن‌های مختلفی را بیان می‌کنند که به نظر می‌رسد با بیماری‌های استخوان در ارتباط هستند و می‌توانند دانشمندان را به سمت روش‌های کاملاً جدیدی برای درمان پوکی استخوان و درمان بیماری‌های اسکلتی سوق دهد.


نقش سلول‌های بنیادی در درمان آرتروز

۵/۵ - (۱ امتیاز)
توسط
نشریه به توان سلول
منبع
GEN
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن