اخبارگازهای گلخانه ای

دستوری جدید برای استفاده از انرژی پاک در امریکا

فرماندار ایالت اورگن امریکا -Kate Brown- در تاریخ ۱۰ مارس حکم اجرایی جدیدی را برای کاهش انتشارات کربن و گازهای گلخانه‌ای تعیین می‌کند. هدف نهایی این سری دستورات مبارزه با تغییرات گسترده‌ آب و هوایی و گسترش برنامه‌ Oregon’s Clean Fuel Program در این ایالت می‌باشد.


با توجه به برنامه‌ جدید ارائه شده -که با توجه به اطلاعات علمی و ابزار صنعتی کنونی تنظیم شده است- انتظار می‌رود که انتشارات مضر کربن تا سال ۲۰۳۵ حدود ۴۰ درصد و تا سال ۲۰۵۰ حدود ۸۰ درصد، نسبت به مقدار اندازه‌گیری شده در سال ۱۹۹۰ کاهش یابد. این دستور مسیرهای مختلفی را برای رسیدن به این هدف در نظر دارد؛ تعیین راهکار‌های پیشنهادی مخصوص به هر بخش یا به‌عبارتی ایجاد برنامه‌ مؤثر و مخصوص برای هر منطقه با توجه به الگوهای آب و هوایی دیده شده در آن، افزایش سرمایه‌گذاری بر روی پروژه‌ Oregon’s Clean Fuel Program، تغییر استانداردهای مورد نیاز برای ساخت و ساز در راستای بهبود زیرساخت‌ها و کاهش آلودگی، تبیین طرحی برای دسترسی بیشتر و افزایش کاربرد خودروهای الکتریکی، ترویج استفاده از انرژی پاک در بخش صنعتی و برنامه‌ای برای مطرح شدن مشکلات آب و هوایی به‌عنوان دغدغه‌ اصلی در بخش‌های تصمیم‌گیری دولتی از جمله راه‌‌کارهای در نظر گرفته شده برای رسیدن به هدف مذکور می‌باشند.‌

با توجه به دستورات تعیین‌شده در برنامه‌ Oregon’s Clean Fuel Program، نهادها و ارگان‌های این ایالت وظیفه دارند تا اقدام‌های لازم برای اصلاح استانداردهای سوخت‌های کربنی را انجام داده و برنامه‌ای را برای اجرا و مقرر کردن این دستورات در نظر بگیرند. هدف جدید کاهش میانگین میزان انتشار گاز‌های گلخانه‌ای در هر واحد سوختی تا زیر ۲۰ درصد تا سال ۲۰۳۰ و زیر ۲۵ درصد تا سال ۲۰۳۵ نسبت به میزان اندازه‌گیری شده در سال ۲۰۱۵ می‌باشد. مسئولان اجرایی این برنامه کاهش ۰.۲۵ درصدی انتشارات مضر تا پایان سال ۲۰۱۶ در نظر داشته و قصد دارد با ادامه‌ آن به کاهش ۱۰ درصدی در پایان سال ۲۰۲۵ دست پیدا کنند.

فرماندار اورگن -Kate Brown- می‌گوید: “این یکی از بلندپروازانه‌ترین اهداف سوخت پاک در کشور است. در طی این برنامه، انتشارات مضر کربن ناشی از بخش حمل و نقل به‌صورت پله‌ای، همگام با مدل تعیین‌شده برای مقابله با آلودگی، با کمترین هزینه کاهش می‌یابد. همزمان با اجرا شدن این برنامه، شاهد ظهور شغل‌های جدیدی در بخش سوخت‌های زیستی و همچنین افزایش سرمایه‌گذاری در قسمت حمل و نقل الکتریکی خواهیم بود.”

همچنین طبق این حکم اجرایی جدید، ادارات دولتی این ایالت و ایالت‌های همسایه‌ اورگن، وظیفه دارند اقدامات لازم برای کاهش انتشار گاز متان از محل‌های دفن زباله را در دستور کار خود قرار دهند و شدیدترین استانداردهای لازم را برای ملزومات جلوگیری از آلودگی در نظر داشته باشند.

۵/۵ - (۲ امتیاز)
توسط
Biomassmagazine
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن