بیوتکنولوژی پزشکیمهندسی ژنتیک

ناتوانی علم ژنتیک در یافتن دلیل زنده ماندن زنان بعد از سن یائسگی!

?#رصد_لحظه‌ای?

?محققان آمریکایی تصور می‌کردند که این پاسخ ممکن است درون ژن‌های ما باشد، بنابراین آن‌ها اطلاعات یک جمعیت انسانی تاریخی را آنالیز کردند. بااین‌حال نتایج آن‌ها تنها اسرار این موضوع را عمیق‌تر کرده است، زیرا نتایج به‌دست‌آمده از این تحقیق، هنوز هم نمی‌تواند موجب تایید سه نظریه برجسته در مورد اینکه چرا زنان بعد از دوران یائسگی زندگی می‌کنند، شود.

?طول عمرهای طولانی غیرمعمول در انسان‌ها و تدوام طول عمر پس از افول باروری در زنان، پازل‌های تکاملی را نشان می‌دهند، زیرا انتخاب طبیعی نمی‌تواند به‌طور مستقیم باعث شود که زندگی در زنان پس از یائسگی یا حتی در مردان مسن ادامه یابد. به گفته محققین فوق «ما در این تحقیق داده‌های یک جمعیت انسانی تاریخی را با استفاده از ژنتیک کمی آنالیز کرده‌ایم تا به‌روشنی فرضیه‌های تکامل ژنتیکی مختلف را آزمایش کنیم. بر این اساس، نشان داده شد که کل فرایند انتخاب ژنتیکی، دوره زندگی مردان بالای ۵۰ سال را به میزان ۰.۱۳۸ سال در هر نسل افزایش داده است که ۹۴ درصد از آن، از انتخاب غیرمستقیم ناشی می‌شود.» این نتایج، علیه مدل‌های تاریخی زندگی طولانی هستند که به تعادل بین تولیدمثل و بقاء در اواخر زندگی ارتباط دارند.

?همچنین در این تحقیق، هیچ منبعی برای وجود انتخاب غیرمستقیم در مورد افزایش دوره زندگی زنان بالای ۵۰ سال شناسایی نشده، که باعث می‌شود دلیل بقای زنان پس از اتمام توان تولیدمثلی، همچنان در پرده‌ای از ابهام باشد.

?ترجمه و بازنویسی: محمدرضا دلفیه

☑️ لینک خبر
☑️ لینک مقاله
☑️ عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
☑️عضویت در کانال زیست فن

ناتوانی علم ژنتیک در یافتن دلیل زنده ماندن زنان بعد از سن یائسگی! – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن