بیوتکنولوژی پزشکیبیوتکنولوژی داروییسرطان

ذرات ویروس مانند کلید کشف واکسن سرطان جدید

✅ دانشمندان دانشگاه ایالتی میشیگان ذراتی ویروس مانند به نام Qβ راکشف کردند که پاسخ های ایمنی ضد سرطان را در بدن تولید می کنند و به طور بالقوه به عنوان یک واکسن جدید برای درمان سرطان مورد استفاده قرار می گیرند.

? این پروژه با کمک مالی ۴/۲ میلیون دلاری از سوی مؤسسه ملی سرطان ، از توسعه واکسن برای محافظت از حیوانات در برابر سلول های سرطانی که در حال حاضر غیرقابل درمان هستند پشتیبانی می کند و به راحتی می تواند به واکسن هایی برای استفاده انسان از سرطان های خودبخودی تبدیل شود. محققان گفتند هدف آن ایجاد یک روش جدید برای درمان سرطان، تکمیل شیمی درمانی و رادیوتراپی است.

? این تیم ذرات Qβ را با آنتی ژن های کربوهیدراتی مرتبط با تومور یا TACA ها ترکیب می کند که به نظر آن ها منجر به ایمنی کامل سلول های ضد تومور، کاهش رشد تومور و محافظت در برابر رشد تومور می شود. علاوه بر این، محققان از ساختار بلوری Qβ برای ایجاد جهش هایی که می توانند آنتی بادی های سمی را کاهش دهند و سلول های مورد نظر را افزایش دهند استفاده می کنند، تا بتوانند سلول های سرطانی را نیز از بین ببرند.این اولین آزمایش از نوع خود با استفاده از مدل واکسن مبتنی بر TACA خواهد بود.

? سرطان مخرب ترین سیستم های ایمنی را با پنهان کردن پروتئین ها که مانع از سیگنال هایی است که به طور معمول باعث پاسخ ایمنی می شود، سرکوب می کند. برای کمک به مبارزه با این، محققان بر روی یک نوع خاص از آنتی ژن که در انواع مختلف سلول های سرطانی حضور دارند تمرکز می کنند و اغلب درمان های سنتی شیمی درمانی را از بین می برند.این واکسن برای اولین بار برای درمان بیماران سرطانی مورد استفاده قرار می گیرد و تمرکز بر استئوسارکوم، یک روش برای به چالش کشیدن تومورهای استخوانی در سگ ها و انسان ها است.

? محققان توضیح دادند که این واکسن باعث کاهش رشد تومور و محافظت از بیمار در برابر رشد و توسعه مجدد تومور خواهد شد.اگر ما بتوانیم ارتباطات بین ویژگی های ساختاری تشکیلات Qβ-TACA و ایمنی ضد تومور را درک کنیم، می توانیم تأثیری پایدار بر روی طراحی واکسن سرطان داشته باشیم.این تحقیق همچنین نقش مهم پزشکی دامپزشکی در تحقیقات سرطان را تقویت می کند.

? همچنین محققان عقیده دارند سرطان های خودبخودی در سگ ها و گربه ها یک آزمایش واقعی برای رویکرد واکسن سرطان است. این فقط یک نمونه از راه های بسیاری است که تحقیقات پزشکی دامپزشکی و انسان می توانندبرای یکدیگر مفیدباشند.

?ترجمه: زهرا خدابنده لو

لینک خبر
عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
عضویت در کانال زیست فن

ذرات ویروس مانند کلید کشف واکسن سرطان جدید – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن