سوخت زیستی

راه اندازی واحد تولید متان زیستی در کشور فرانسه

یک واحد تولیدکننده‌ی متان‌زیستی در کشور فرانسه توسط شرکت air liquide راه‌اندازی شد که قادر است با استفاده از مواد آلی موجود در مزارع، متان‌زیستی تولید کند. علاوه بر واحد تولیدی متان‌زیستی، شاهد ایستگاه توزیع چندگانه‌ی انرژی هم هستیم.


air liquide هم‌چنین حمل‌و‌نقل پاک را برای کشور فرانسه پیشنهاد داده است. با جایگزین کردن متان‌زیستی که یک انرژی تجدیدپذیر است به جای سوخت فسیلی، گروه متعهد به اقتصاد مدون شده است.

متان‌زیستی تولید شده به شبکه‌ی گاز طبیعی تزریق شده و سوخت مورد نیاز یک ایستگاه چندگانه‌ی انرژی را تأمین می‌کند، به‌خصوص NGV زیستی (گاز طبیعی زیستی برای وسایل حمل‌ونقل). این سوخت پاک و غیرفسیلی؛ انتشار ذرات ریز را ۸۵ درصد، انتشار کربن‌دی‌اکسید را ۹۰ درصد و آلودگی صوتی را تا ۵۰ درصد کاهش می‌دهد.

این واحد تولیدکننده‌ی متان‌زیستی، همراه با ایستگاه توزیع چندگانه‌ی انرژی؛ نشان‌دهنده‌ی رشدی قوی در زمینه‌ی بازار انرژی حمل‌و‌نقل، به‌خصوص در کشور فرانسه است. اقتصاد مدون در زنجیره‌ی بازیابی متان‌زیستی، نشان می‌دهد که تعهد air Liquide برای راه‌اندازی حمل‌ونقل پاک به‌منظور کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و بهبود کیفیت هوا، عملی است.

متخصصان حمل‌و‌نقل در دسترس هستند و ایستگاه چندگانه‌ی انرژی همواره باز است و روزانه تا ۱۰۰ کامیون می‌تواند سوخت‌گیری کند. تا پایان سال ۲۰۱۸، ایستگاه هم‌چنین نیتروژن مایع را به کامیون‌های مجهز به کولرهای سریوژنیک برای حمل‌و‌نقل یخچال و فریزر موادغذایی عرضه می‌کند؛ بدون انتشار کربن‌دی‌اکسید و ذرات معلق.

همراه با NGV زیستی، مخلوط نیتروژن مایع به نام Air Liquide blueezeTM؛ مزایایی برای فعالیت‌های شهری و برون‌شهری ارائه می‌دهد. به‌خصوص برای فعالیت‌هایی که در شب انجام می‌شوند. air Liquide در حال توسعه‌ی فناوری‌ها و تخصص‌هایی است که تمامی زنجیره‌ی حمل‌ونقل توسط متان‌زیستی را پوشش می‌دهد. در حال حاضر ۱۰ مجموعه‌ی تولیدکننده‌ی متان‌زیستی در کل جهان موجود است. ظرفیت تولید آن‌ها در حدود ۶۰ مگاوات است و برای یک سال کامل تولید به ۵۰۰ گیگاوات ساعت می‌رسد. تا به امروز، air Liquide بیش از ۶۰ ایستگاه NGV زیستی در سراسر جهان راه‌اندازی کرده است.

لینک خبر

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن