ایمونولوژیبیوتکنولوژی پزشکیپروتئومیکسسرطانعلوم اعصابمتابولیسم

کشف یک راه جدید برای ارائه سلول‌های ملانوما به سیستم ایمنی

✅کشف یک راه جدید برای ارائه سلول‌های ملانوما به سیستم ایمنی: سیستمی که قادر است این سرطان‌های کشنده پوست را رشد و گسترش دهد.

✅درحالی که درمان‌های جدید در آزادسازی محدودیت‌های سیستم ایمنی برای رها کردن نیروی‌های مبارزه با سرطان خودی بدن موثر بوده‌اند، آن‌ها فقط در حدود نیمی از بیماران مبتلا به ملانوما کارساز هستند و اغلب، توانایی خود را با توسعه مقاومت سرطان از دست می‌دهند.

? در حال حاضر یک تیم تحقیقاتی در موسسه سرطان دوک، روش جدیدی برای حفظ تعهد و تعامل سیستم ایمنی بدن پیدا کرده‌است و در حال برنامه‌ریزی برای انجام آزمایش این رویکرد در یک دنباله بالینی فاز ۱ می‌باشد. نویسنده ارشد این مطالعه گفت:« درک این که چگونه سرطان‌ها سیستم ایمنی را سرکوب می‌کنند، کلید شناسایی ایمونوتراپی‌های موثرتر است. تحقیقات ما یک مرحله مهم در این جهت است. ما یک مکانیسم جدید مقاومت ایمونوتراپی را شناسایی کرده‌ایم که به‌نظر می‌رسد برگشت‌پذیر است، و به‌طور موثر اثر درمان‌های در حال حاضر ما را افزایش می‌دهد.»

? این تیم با مطالعه ژنتیک مدل‌های موش‌های مبتلا به ملانوما و بازبینی یافته‌های خود در مدل‌های انسانی، بر روی پیام‌آورهای سیستم ایمنی که سلول‌های دندریتیک نامیده می‌شوند، تمرکز کردند. این سلول‌ها در هشدار بالا در مقابله با پاتوژن‌ها از قبیل ویروس‌ها، باکتری‌ها و حتی سلول‌های توموری هستند که هنگام تشخیص مهاجمین مضر، هشدارهای لازم برای فعال کردن جنگجویان ایمنی سلول‌های T بدن را ابلاغ می‌کنند.

? به‌هرحال، ملانوماها سلول‌های دندریتیک را مجددا برای نادیده گرفتن سرطان برنامه‌ریزی می‌کنند. اما این فرایند به‌خوبی شناخته‌شده نبود. در مطالعه حاضر، پژوهشگران یک مسیر سیگنالینگ را در ریز محیط اطراف تومور شناسایی کرده‌اند که برای خاموش کردن سلول‌‌های دندریتیک توسط ملانوماها دستکاری می‌شوند.

? این مسیر متکی به یک آنزیم تنظیم‌کننده به‌نام IDO است که نقش مهمی در سرکوب ایمنی بازی می‌کند و توسط متابولیسم اسید چرب کنترل می‌شود. این تیم دریافته‌اند که این مسیر متابولیک است که با ملانوماها سازش دارد، محیطی در حرکت یک آبشار از حوادثی که در نهایت منجر به ایجاد تحمل ایمنی بدن نسبت به سلول‌های تومور می‌شود.

? هنگامی که محققان این مسیر را شناسایی کردند، آن‌ها تست‌های آزمایشگاهی مولکولی را انجام دادند که سلول‌های ملانوما را از خفا بیرون می‌کشد و سیستم ایمنی بدن را برای حمله مستقیم سوار می‌کند، درحالی‌که همچنین باعث افزایش عملکرد ایمونوتراپی‌های فعلی از قبیل Pembrolizumab و nivolumab می‌گردد.

? بنابر گفته پژوهشگران این تیم، در سال‌های اخیر آنزیم IDO یک هدف تحقیقاتی بوده‌است و داروهای متعددی برای هدف قرار دادن آن مورد بررسی قرار گرفته‌اند. این پژوهش نگاهی می‌اندازد به این موضوع که چگونه محققان ممکن است بر عملکرد سرکوب ایمنی آنزیم IDO با هدف قرار دادن بالادست آن، به همراه مسیر متابولیکی کنترل‌کننده این آنزیم، تاثیر بگذارند. محققان دریافته‌اند که این مسیر نه تنها IDO بلکه سایر اجزاء مهم سیستم ایمنی را نیز تنظیم می‌کند. پیشنهاد می‌شود که مسدودکردن این مسیر ممکن است برتر از هدف قراردادن آنزیم IDO باشد.

? یک مطالعه بالینی فاز ۱ با استفاده از یک مولکول موجود که این مسیر شناسایی‌شده جدید را هدف قرار داده‌است، در مراحل برنامه ریزی قرار دارد. این احتمالا می‌تواند کشف کند که آیا داروهای تحقیقاتی می‌توانند موفقیت ایمونوتراپی‌های فعلی را افزایش دهند.

? یکی از پژوهشگران این تیم گفت:« در حالی که هیجان قابل درکی حول درمان‌های جدیدی که سیستم ایمنی را برای مبارزه با سرطان بسیج می‌کنند، وجود دارد، اما هنوز در وضعیتی هستیم که بیش از نیمی از بیماران در ملانوما پاسخ نمی‌دهند و حتی میزان پاسخ در سایر انواع سرطان‌ها بدتر است. ما باید بدانیم که چرا این گونه است، و چگونه معکوس‌کردن آن را دریابیم. ما امیدوار هستیم که این پژوهش یک گام خوب در آن جهت باشد.»

ترجمه: فائزه ابوطالبی

☑️ لینک خبر
☑️ عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
☑️عضویت در کانال زیست فن

کشف یک راه جدید برای ارائه سلول‌های ملانوما به سیستم ایمنی – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن