سوخت گاز

رشد ۲۰۰ درصدی فروش بیودیزل توسط شرکت Aemetis

بر اساس گزارش‌های مالی سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹، شرکت Aemetis اعلام کرده است سود حاصل از فروش محصولات بیودیزلی افزایش ۲۰۰ درصدی داشته است. فروش از ۴۲۸۲ تن به ۱۲۹۶۰ تن رسیده است. این شرکت در زمینه‌ تولید سوخت‌های تجدیدپذیر و مواد بیوشیمیایی فعال است.


شرکت Aemetis در سال ۲۰۰۶ و در کالیفرنیا تأسیس شده است. این شرکت تلاش می‌کند تا با کمک روش‌های جدید سوخت زیستی را از مواد سلولزی تولید کند که بتواند در بازار، جایگزین نفت خام شود. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، توسعه‌ بازار هند عامل اصلی رشد قابل‌ توجه سود این شرکت بوده است. سود به‌دست آمده در این سه ماهه ۱۱.۱ میلیون دلار بوده است. سود حاصل از بازار هند در ۶ ماهه‌ اول سال به ۱۶.۴ میلیون دلار رسیده است که نسبت به زمان مشابه در سال قبل ۴۶ درصد افزایش داشته است. شرکت Aemetis در حال تکمیل پالایشگاه زیستی جدید خود در کالیفرنیا است که با هدف تولید اتانول سلولزی با درصد کربن بسیار پایین در حال ساخت است. استفاده از هزاران تن از چوب‌های موجود در دره‌ مرکزی کالیفرنیا برای تولید اتانول سلولزی  سود ۸۰ میلیون دلاری را برای این شرکت به ارمغان خواهد آورد. به‌علاوه کم بودن کربن موجود در این سوخت، نشر گازهای گلخانه‌ای را نیز به شدت کاهش خواهد داد.

سود سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹، ۵۰.۶ میلیون دلار بود که در مقایسه با همین بازه در سال ۲۰۱۸ رشد ۲۰۳ درصدی داشته است. میزان حجم فروخته شده نیز از ۴.۳ تن به ۱۳ تن رسیده است. نسبت حجم فروخته شده در دو سه ماهه اول سال ۲۰۱۹، ۱۴۳درصد است. سود به‌دست آمده از بخش هند ۱۱.۱ میلیون دلار بوده است که ۲۲ درصد از سهم کل سود شرکت را به خود اختصاص داده است. سود حاصل از فروش در امریکای شمالی نسبت به سه ماهه اول سال تغییر چندانی نداشته است.

سود ناخالص سه ماهه دوم سال ۳.۳ میلیون دلار بوده است. این در حالی است که سود ناخالص همین زمان در سال پیش فقط  ۲.۸ میلیون دلار بوده است. بر اساس گزارشات، سهم سود ناخالص بخش هند ۲.۳ میلیون دلار بوده است.

هزینه‌های فروش، خدمات اداری و موارد کلی هم در سه ماه دوم سال ۲۰۱۹ افزایش داشته است و از ۳.۶ به ۳.۹ میلیون دلار رسیده است.

اما میزان ضرر در این سه ماه نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش داشته است و از ۰.۹ میلیون دلار به ۰.۸ میلیون دلار کاهش یافته است. 

ضرر خالص هم ۱۳.۹ میلیون دلار بوده است که نسبت به سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است. علت این امر افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۱۸ و نیز ذخیره سرمایه‌ ۶.۲ میلیون دلاری با هدف استفاده در اختلافات قضایی بوده است.

توسط
BiofuelsDigest
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نـه + = پـانزده

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن