اقتصاد زیستی

رفاه در بخش روستایی کشور امریکا طبق گزارش اقتصادی پایه زیستی USDA

| رفاه در بخش روستایی کشور امریکا طبق گزارش اقتصادی پایه زیستی USDA

✅ گزارش اقتصادی پایه زیستی USDA(United States Department of Agriculture) نشان از رفاه در بخش روستایی کشور امریکا با استفاده از مواد شیمیایی تجدیدپذیر دارد. این گزارش رشد اقتصادی، ایجاد شغل و درآمد خانوار برای بخش کشاورزی از تولیدات سوخت زیستی و انرژی زیستی برای کشور امریکا را نشان می­ دهد.


✳ Brent Erickson معاون اجرایی بخش صنعتی و محیط زیست”سازمان نوآوری بیوتکنولوژی” می­ گوید: «تأثیر اقتصادی آشکار است و اقتصاد بیولوژیک در حال رشد و رسیدن به نقطه­ ی اوج خود است.»

✳ طبق محاسبات “سازمان نوآوری بیوتکنولوژی”، ارزش اقتصاد جهانی در زمینه­ ی اقتصاد زیستی در ابعاد بیوتکنولوژی صنعتی، مواد شیمیایی تجدیدپذیر، پلیمرها، سوخت ­های زیستی، آنزیم­ ها و مواد پایه زیستی چیزی در حدود ۳۵۵.۲۸ میلیارد دلار است.

✳ با نگاهی به گزارش USDA و منابع دیگر، پیش ­بینی می­ شود که کشور امریکا ۵۸ درصد تولیدات پایه زیستی را در اختیار خود دارد! مبلغ معادل آن بیش از ۲۰۵ میلیارد دلار است. این فعالیت اقتصادی باعث حمایت از ۱.۶۶ میلیون کارگر در این کشور شده است. در چشم انداز آینده­ ی این گزارش نیز رشد در زمینه­ ی مواد شیمیایی تجدیدپذیر و محصولات پایه زیستی مشاهده می ­شود.

✳ رشد اقتصاد پایه زیستی در کشور امریکا توسط سیاست اتحادی خوبی حمایت می­ شود که باعث شده این کشور در زمینه­ ی کشاورزی و روستایی تقویت شود. به عنوان مثال، برنامه­ هایی تحت عنوان Farm Bill Energy رکوردی عجیب از خود به ثبت رسانده ­اند که لازم است این نوع برنامه­ ها ادامه­ دار باشند.

? ترجمه : مظاهر سبزی

لینک خبر
عضویت در زیست فن میکروبی، صنعتی، محیط زیست
عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن