بیوتکنولوژی کشاورزی

روش جدید استخراج THC

شرکت اکسیم بیوتیک (Axim Biotech) اعلام کرده است روش جدیدی برای استخراج و خالص‌سازی THC (دلتا-۹-تتراهیدروکانابینول) که یکی از مواد مؤثر موجود در گیاه کانابیس است، ابداع کرده و برای این روش مجوز ثبت اختراع دریافت کرده‌است. این شرکت در زمینه‎ی تحقیقات و توسعه‌ی مواد دارویی، مواد غذایی دارویی و مواد آرایشی بر پایه‌ی‌ کانابیس فعالیت می‌کند.


شرکت اکسیم بیان کرده‌است که آن‌ها توسط این روش جدید قادر خواهند بود THC خالص، دارویی و مناسب جهت فرآوری را از گیاه کانابیس استخراج کنند تا به عنوان ماده‌ی فعال در تعدادی از فرمولاسیون‌های خود بهره ببرند.

مدیر شرکت اکسیم اظهار کرده‌است: “در صنعتی که ما در آن فعالیت می‌کنیم، تنها تحقیق و آزمون‌ برای ارائه‌ی دارو به بازار کافی نیست، بلکه تولید مولکول‌های خالص جهت به‌دست آوردن موافقت سازمان غذا و دارو (FDA) الزامیست.”

این شرکت محصولات دیگری نیز تولید می‌کند که در این میان می‌شود به MedChew Rx اشاره کرد؛ این محصول یک آدامس است که دارای کانابیس پزشکی بوده و برای درمان درد و اسپاستیسیته در بیماران مبتلا به مالتیپل اسکلروزیس (MS) کاربرد دارد. این آدامس دارای ترکیبی از THC و کانابیدوئیل (CBD) می‌باشد. قرار است که چندین آزمون‌ بالینی برای مطالعه‌ی MedChew با همکاری دانشگاه فری در آمستردام و دانشگاه پلی‌موت در انگلستان اجرا شود. قانون‌گذاران هلندی به تازگی اظهار کرده‌اند که آن‌ها با اولین آزمون بالینی MedChew به عنوان درمان احتمالی در بیماران MS موافقت خواهند کرد. علاوه بر MedChew، این شرکت در حال تولید چندین محصول دیگر برای درمان علائم MS و سایر بیماری‌ها می‌باشد.

مدیر اکسیم هم‌چنین اظهار کرده است: “روش جدید و ثبت‌شده‌ی ما، یک نوآوری به‌شمار رفته و باعث می‌شود اکسیم در رأس شرکت‌های دارویی فعال در زمینه‌ی کانابینوئید قرار بگیرد. هم‌چنین ما در تلاش هستیم تا توسط این روش جدید، سایر مولکول‌های کانابینوئید را نیز در مجموعه‌ی داروهایمان فراهم سازیم.”

☑ لینک خبر

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن