بیوتکنولوژی صنعتیسوخت زیستی

سوخت آینده: شناسایی روش جدید تولید هیدروژن از جلبک

تغییر روش در تولید و مصرف انرژی در ملیت ها منافعی را برای محققان مولکولی داشته است.

هدف محققین دستیابی به مقیاس صنعتی هیدروژن از جلبک می باشد. این هدف نیازمند گسترش پنج برابری این تکنولوژی است.


گفته می شود، هیدروژن چندان بعنوان سوخت مورد استفاده قرار نمی گیرد، ولی چیزی بعنوان یک کالای ضروری، سالیانه ۲۰ میلیون تن در سال استفاده میشود- سوخت فسیلی که توسط بخار آب بهسازی می شود و یک مرحله پر انرژی و تولید کننده دی اکسید کربن است. محققان می گویند اگر ما بتوانیم حتی بخشی از سوخت فسیلی را با هیدروژن زیستی جلبک که توسط نور و آب ایجاد می شود را جایگزین کنیم، اثر بزرگی خواهد داشت. با این حال موقعیت هیدروژن زیستی حتی به جایگاهی که بتواند از نظر تجاری تولید شود نیز نزدیک نمی شود.

به گفته محققین نیاز است که به دستاورد های اساسی متفاوت نائل شویم، ایده ما مبنی بر جمع آوری آنزیم هیدروژناز بطور مستقیم در فوتوسیستم ۱ و از واکنش آبی در فوتوسیستم ۲، در دستیابی به هیدروژن مولکولی میباشد.

در سیستم تجاری آینده یک سیستم بیوفاکتوری برای انتقال الکترون به هیدروژن مورد انتظار است، که طی این مسیر نور خورشید آب را به هیدروژن تبدیل می کند. در این سیستم راه هایی برای روشن نگه داشتن ژن های کد کننده پروتئین های هیدروژناز مسیر فوتوسیستم ۱ وجود دارد. در نتیجه الکترون های دی اکسید کربن به هیدروژن انتقال داده میشوند.

این پروژه با همکاری آمریکا و اسرائیل صورت گرفته است و آنها برای شناسایی بهترین سویه جلبک دانش آموزان با استعداد را نیز زیر نظر دانشمندان آموزش می دهند تا از این طریق دانش آموزان نیز در چنین اکتشافاتی همکاری کنند.

مترجم: اعظم السادات موسوی زاده

☑️ لینک خبر

☑️ عضویت در زیست فن میکروبی صنعتی محیط زیست

☑️عضویت در کانال زیست فن

سوخت آینده: شناسایی روش جدید تولید هیدروژن از جلبک – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن