خانه بیوتکنولوژی پزشکی ریسک ژنتیکی چاقی در شما بالاست؟ رژیم غذایی سالم داشته باشید!

ریسک ژنتیکی چاقی در شما بالاست؟ رژیم غذایی سالم داشته باشید!

0
0
109
ریسک ژنتیکی چاقی در شما بالاست؟ رژیم غذایی سالم داشته باشید! - اخبار زیست فناوری

✅ فواید داشتن یک رژیم سالم برای پیشگیری از افزایش وزن در درازمدت، در افرادی که ریسک ژنتیکی بالایی برای چاقی دارند بیشتر از کسانی است که ریسک ژنتیکی کمتری برای چاقی دارند. پژوهشگران می‌گویند یافته‌هایشان نشان می‌دهد که افزایش کیفیت رژیم غذایی در طول زمان می‌تواند منجر به کاهش وزن بیشتری در افرادی که ازنظر ژنتیکی مستعد چاقی هستند، شود. این پژوهش همچنین نشان می‌دهد که ریسک ژنتیکی برای افزایش وزن با بهبود کیفیت رژیم غذایی کاهش می‌یابد.

?چاقی اختلالی پیچیده است که شامل ترکیبی از ژنتیک و تأثیرات محیطی می‌شود. پژوهش‌های پیشین نشان داده‌اند که رژیم‌های غذایی مشتمل بر نوشیدنی‌های حاوی شکر و غذاهای سرخ‌شده، می‌توانند رابطه‌ بین ژنتیک و وزن بیشتر بدن را تقویت کنند.
اما آیا داشتن یک رژیم غذایی که غنی از میوه‌ها و سبزی‌ها بوده و میزان غذاهای فرآوری شده در آن پایین باشد، می‌تواند رابطه‌ی ژنتیک و افزایش وزن را کاهش دهد؟ و آیا فواید یک الگوی رژیم سالم می‌تواند در افرادی که استعداد ژنتیکی برای چاقی دارند، مشابه باشد؟

?برای بررسی بیشتر این موضوع، دکتر لو کی، استاد اپیدمیولوژی و دیگر پژوهشگران در دانشگاه تولان و هاروارد، داده‌های دو پژوهش بزرگ دیگر را که توسط متخصصان سلامت آمریکا از ۱۹۸۶ تا ۲۰۰۶ و بر روی بیش از ۱۳ هزار نفر انجام‌گرفته بودند آنالیز کردند.
نمره‌ ریسک ژنتیکی توسط ۷۷ واریانت ژنی که با شاخص توده بدنی رابطه داشتند، محاسبه شد. همچنین تغییر در شاخص توده بدنی و وزن، هر چهار سال محاسبه می‌شد.

? به‌علاوه، تغییر در الگوهای رژیم غذایی نیز هر چهار سال با استفاده از سه سیستم رژیمی مختلف ارزیابی می‌گردید: شاخص تغذیه سالم جایگزین ۲۰۱۰ (AHEI-2010)، رویکرد رژیم غذایی برای توقف فشارخون بالا (DASH) و رژیم جایگزین مدیترانه‌ای (AMED). همه‌ی این رژیم‌ها غنی از میوه‌ها، سبزی‌ها، مغزها و غلات کامل بوده و میزان نمک، نوشیدنی‌های شکردار، الکل و گوشت قرمز و گوشت‌های فرآوری شده در آن‌ها کم است.
بعد از ۲۰ سال پیگیری، پژوهشگران دریافتند که تبعیت بیشتر از رژیم AHEI-2010 و DASH با کاهش شاخص توده بدنی و وزن رابطه داشت و این اثر در افرادی که ریسک ژنتیکی بالایی برای چاقی داشتند در مقایسه با آن‌هایی که ریسک ژنتیکی پایین‌تری داشتند برجسته‌تر بود.

?به‌علاوه، آن‌ها متوجه شدند که ریسک ژنتیکی افزایش وزن با تبعیت بیشتر از این الگوهای رژیمی تضعیف‌ شده و کاهش می‌یابد.
محققان فوق خاطرنشان می‌کنند که این پژوهش، از نوع مشاهده‌ای است، بنابراین هیچ نتیجه قطعی‌ای نمی‌شود درباره‌ی علل و اثرات از آن گرفت.
آن‌ها همچنین محدودیت‌های متعدد این پژوهش شامل اثر عواملی که اندازه‌گیری نشده‌اند، مانند فعالیت فیزیکی را تایید کرده و همچنین اذعان دارند که نتایج را نمی‌توان تعمیم داد، چراکه این پژوهش محدود به نژاد اروپایی است.
بااین‌حال، پژوهشگران می‌گویند: «این یافته‌ها روی اهمیت تبعیت از یک رژیم غذایی سالم برای پیشگیری از افزایش وزن، به‌خصوص در افرادی که ازنظر ژنتیکی استعداد چاقی دارند، تأکید می‌کنند.»
گفتنی است نشریه The BMJ اخیرا به انتشار مقاله حاصل از این فعالیت پژوهشی پرداخته است.

?ترجمه: محمدرضا دلفیه

لینک خبر
لینک مقاله
عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
عضویت در کانال زیست فن

ریسک ژنتیکی چاقی در شما بالاست؟ رژیم غذایی سالم داشته باشید! – اخبار زیست فناوری

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده علی چوپانی
بارگذاری بیشتر در بیوتکنولوژی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بررسی کنید

معرفی برترین مقالات هفته ی اخیر زیست فناوران ایران: جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷

معرفی برترین مقالات زیست فناوری هر هفته در سایت زیست فن، مقالات بیوتکنولوژی پزشکی، بیوتکنو…