بیوپلاستیکزیست توده

تولید ساختارهای سه بعدی مقاوم توسط شرکت بیوپلاستیک کانادایی

یک شرکت بیوپلاستیک کانادایی –(Advanced Biocarbon 3D (ABC3D- مواد بیوپلاستیک پایه چوبی مقاوم ارائه کرده است. این شرکت در سال ۲۰۱۶ آغاز به کار کرد و هدف آن توسعه‌ی پلاستیک‌های بدون کربن پایدار برای چاپ سه بعدی به منظور کمک به وضعیت زیست محیطی است.


محقق محیط زیستی شرکت -Kim Klassen- می‌گوید: “اگر شاهد تغییرات آب و هوایی شدید باشیم، همه‌ی بخش‌های جامعه رو به ضعف پیشروی می‌کند. بنابراین، تغییرات آب و هوایی بیشتر از تغییرات زیست محیطی دیگر مهم است و این همان چیزی است که این شرکت از طریق توسعه‌ی محصول و توسط تولید بیوپلاستیک‌های پایدار از منابع تجدیدپذیر، در صدد آن است.”

وی در ادامه گفت: “محصولات تولیدی ما کربن منفی (carbon negative) است و این بدان معناست که علاوه بر اینکه در تغییرات آب و هوایی اثر مفید خود را نشان می‌دهد، به حذف گازهای گلخانه‌ای از جو نیز کمک می‌کند.” این شرکت معتقد است که محصولشان از دیگر محصولات بیوپلاستیکی برتر است و نیز اینکه محصول آن‌ها غیرقابل اشتعال و مقاوم در برابر رطوبت است.

مدیر عامل شرکت -Darrel Fry- می‌گوید: “دید مردم به بیوپلاستیک‌ها، به عنوان ماده‌ای کم‌ارزش است. اما محصولات ما مزایای فوق‌العاده‌ای دارند، آن‌ها در برابر حرارت مقاوم هستند و وزن کمی دارند. به عنوان مثال هدف ما این است که از این مواد به عنوان چیزی شبیه پیستون برای ماشین استفاده کنیم! مقاوم و در برابر حرارت و بسیار قوی.”

در این شرکت از چوب‌های دورریز استفاده می‌شود. در واقع چوبی که استفاده می‌شود از درختان صنوبر که توسط شرکت‌های جنگلی در طول جمع‌آوری چوب بریده می‌شوند، می‌باشد. هدف این شرکت رقابت با شرکت‌های جنگلی نیست زیرا ماهیت کار این شرکت با شرکت‌های جنگلی متفاوت است؛ آن‌ها از چوب درخت استفاده می‌کنند، این‌ها از دورریز چوب درخت.

ساختارهای تولیدی توسط این شرکت از ۶۰ درصد پلاستیک و ۴۰ درصد چوب ساخته شده است. روش اختصاصی شرکت ABC3D، خروج رزین از این چوب‌های دورریز و تبدیل چوب باقی‌مانده به یک پلیمر است. سپس رزین به پلاستیک برگردانده می‌شود و این باعث مقاومت در برابر حرارت و رطوبت می‌شود.

محقق محیط زیستی شرکت -Kim Klassen- می‌گوید: “این فرایند از شیمی سبز استفاده می‌کند و از تراشه‌های چوب از صنعت جنگل شروع می‌شود که با یک حلال مخلوط می‌شود و از طریق مجموعه‌ای از فازهای گرم و خنک‌کننده تحت فشار قرار می‌گیرد تا رزین از این تراشه‌های چوبی استخراج شود. تمام حلالی که اینجا در طی فرایند استفاده شد، مجدد مورد استفاده قرار خواهد گرفت.”

مدیر عامل شرکت -Darrel Fry- می‌گوید: “هدف ما فروش محصولاتمان در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۹ است. سپس تعدادی رشته‌های دیگر با ویژگی‌های مازاد که فراتر از محصولات فعلی است به کار گرفته خواهد شد.”

منبع خبر

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن