آبزی پروریخوراک ماهیسرمایه گذاری شرکت ها

سرمایه‌گذاری شرکت‌ها در سیستم بهره‌وری خوراک آبزیان

صندوق سرمایه‌گذاری پیشگامی که به صورت انحصاری بر آبزی‌پروری پایدار تمرکز کرده است (Aqua-Spark)؛ به تازگی اعلام کرده که سرمایه‌گذاری خود را در شرکتی نروژی با نام CageEye انجام داده است. بیشترین هزینه جاری برای هر گونه عملیات آبزی‌پروری، خوراک است. به همین منظور، شرکت CageEye بر بهبود روش‌های خوراک و غذادهی در صنعت ماهی سالمون با فناوری اکوساندر (echo-sounder) تمرکز کرده است.


با این منبع مالی، شرکت CageEye در بخش تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری خواهد کرد، تیم خود را افزایش داده و شبکه پشتیبانی مشتری خود را نیز گسترش می‌دهد. در بلندمدت، هدف این شرکت دستیابی به نوآوری در گونه‌های بیشتر و در سطح بزرگتری از صنعت آبزی‌پروری است.

مدیریت مزارع پرورشی بر توسعه نرم‌افزاری و سخت‌افزاری متمرکز شده است. شرکت CageEye با فناوری اکوساندر و استفاده از داده صوتی و دستگاه برای اندازه‌گیری و تجزیه و تحلیل حرکات زیست‌توده، پرورش‌دهندگان را قادر می‌سازد تا در مورد سلامت ماهیان خود با بهینه‌سازی روش‌های رایج و خودکار از جمله خوراک و تغذیه، آگاهانه تصمیم بگیرند. رژیم غذایی نامنظم در نتیجه بیش از حد یا کاهش غذادهی، منجر به ضرر قابل توجه در خوراک، ضریب تبدیل غذایی (FCRs) بالاتر و کاهش رشد می‌گردد.

مدیر عامل شرکت CageEye توضیح می‌دهد: “روش رایج مورد استفاده، دوربین‌های زیر آب است که فضای محدودی از دید را تحت پوشش قرار می‌دهند و تصمیم‌گیری برای غذادهی به صورت ذهنی است. اما سیستم وابسته به صوت ما تمام منطقه را پوشش می‌دهد و بهبود تصمیم‌گیری غذادهی سازگار با منطقه تحت پوشش را به همراه دارد. ما به دنبال توسعه و گسترش مدل پیشنهادی خود با مجموعه داده‌های روزمره از رفتار سالمون و تصمیم‌گیری مربوط به اپراتور خوراک هستیم.”

شرکت CageEye از سال 2016 زمانی که برای اولین بار تجاری‌سازی محصولات خود را آغاز کرد، در مجموع 5/3 میلیون یورو بودجه و کمک مالی دریافت کرده است. در سال 2019 نیز در مجموع 2/5 میلیون یورو کمک مالی دریافت کرد.

صندوق سرمایه‌گذاری Aqua-Spark در حال حاضر 49/2 میلیون یورو تحت مدیریت خود، برای سرمایه‌گذاری در صنعت آبزی‌پروری پایدار اختصاص داده است. هدف این صندوق رشد تا 1/5 میلیارد یورو تا سال 2025 است.

دو شخص از سرمایه‌گذاران در Aqua-Spark اظهار داشتند: “بهبود خوراک و از بین بردن ضرر در زمینه خوراک، یکی از اولویت‌های ما از آغاز بوده است. زیرا بحث خوراک بزرگترین چالش‌ در هر مزرعه پرورش ماهی می‌باشد. طی قرارداد با شرکت CageEye، ما قادر به پشتیبانی و بهبود در مدیریت پرورش در قفس، از جمله چگونگی توزیع خوراک خواهیم شد.”

منبع خبر

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شصـت شـش + = هفـتاد پنـج

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن