اقتصاد زیستیبیوتکنولوژی صنعتیبیوتکنولوژی محیط زیستبیوتکنولوژی میکروبیسوخت زیستی

سرمایه‌گذاری جدید برای اقتصاد زیستی شمال انگلستان

✅ پروژه ۵ میلیون پوندی جدید برای گسترش اقتصاد زیستی در شهر Yorkshire، منطقه Humber و Tees Valley در شمال انگلستان.


?پروژه THYME که یک کار ابتکاری ۳ ساله است، توسط دانشگاه York هدایت می‌شود. اهدافی که در این پروژه دنبال شده‌اند تکیه بر تجربه‌های پیشین، نوآوری و استفاده بهینه از مهارت متخصصان است که البته ارتباط این عوامل نیز مدنظر هستند. دانشگاه York در این پروژه با دانشگاه Teeside و دانشگاه Hull، همکاری خواهد کرد و در زیر نظر مرکز توسعه زیست‌تخریب‌پذیرها (BDC) و BioVale فعالیت آن‌ها ادامه خواهد یافت.
پروفسور Jon Timmis، معاون برنامه‌ریزی در زمینه تبادل همکاری و دانش در دانشگاه York می‌گوید: «این پروژه می‌تواند باعث به ارمغان آوردن حداکثر تخصص جهانی در اقتصادزیستی، در york و مناطق مرکزی شود. این دانشگاه مصمم است در رشد منطقه‌ای نقش کلیدی داشته باشد و این پروژه یک فرصت عالی برای دانشگاه محسوب می‌شود تا تعهد خود را عملی سازد»

?شرکت BDC با شرکت‌های دیگر در حوزه اقتصاد زیستی که شامل شرکت‌های انرژی‌های زیستی هستند، برای پیش‌برد تحقیق و فعالیت‌های توسعه‌محورانه، همکاری خواهد کرد. Joe Ross مدیر عامل این شرکت می‌گوید :«انگیزه‌های زیادی برای عبور از اقتصاد سنتی که خطی و برپایه سوخت‌های فسیلی است وجود دارد. این نوع اقتصاد سنتی معایب گوناگونی دارد که می‌توان به آلودگی شدید پلاستیکی محیط‌زیست اشاره کرد. به باور ما تغییر به یک اقتصاد چرخشی بر پایه مواد زیست تخریب‌پذیر، مزایای بسیاری برای محیط، سلامتی انسان و اقتصاد دارد و می‌توان بر پایه دانش و مدیریت صحیح، به این تغییرات دست یافت.»

?یک آمار از مرکز بازرسی علوم و ابداعات (SIA)، در مورد اقتصادهای زیستی در شمال انگلستان نشان می‌دهد بیش از ۱۶۰۰۰ شرکت مرتبط با اقتصادهای زیستی در شمال انگلستان در حال فعالیت هستند که حجم معاملات سالیانه‌ای بیش از ۹۱ میلیارد پوند دارند و طبق بیانیه‌ای از دانشگاه York، باعث اشتغال حدود ۴۱۵.۰۰۰ نفر شده‌اند. تخمین زده می‌شود که این اقتصادهای زیستی، تنها در انگلستان در حدود ۲۲۰ میلیارد پوند GVA ارزش داشته باشد. استراتژی صنعتی دولت این است که تا سال ۲۰۳۰ به دو برابر حجم کنونی برسند.

?ترجمه : محمدتقی گنج‌خانلو

لینک عکس
لینک خبر
لینک گزارش
عضویت در زیست فن میکروبی صنعتی محیط زیست
عضویت در کانال زیست فن

سرمایه‌گذاری جدید برای اقتصاد زیستی شمال انگلستان – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن