بازار بیوتکنولوژیسرمایه گذاری شرکت ها

بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری بر روی پروتئین حشرات

شرکت AgriProtein پیشگام فناوری تبدیل مواد زائد به مواد مغذی و پرورش مگس است. این شرکت بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاری را در بخش پروتئین حشرات تضمین می‌کند و در حال حاضر سرمایه‌گذاری آن به بیش از ۱۰۵ میلیون دلار افزایش‌یافته است.


مؤسس و مدیرعامل شرکت Jason Drew ،AgriProtein گفت: “این اعتبار قابل‌توجهی است که باعث رشد صنعت تولید پروتئین پایدار جهت استفاده در رژیم‌های غذایی حیوانات می‌شود. این سرمایه‌گذاری هم چنین موقعیت ما را به‌عنوان پیشگام بازیافت مواد زائد به پروتئین، تثبیت می‌کند و منابع مالی موردنیاز برای گسترش جهانی بیشتر را به ارمغان می‌اورد.”

شرکت AgriProtein در سال ۲۰۱۷ به‌عنوان قهرمان جهانی زنجیره غذایی برنده شد و اکنون در حال کسب‌وکار جهانی است. این شرکت از مگس‌های black soldier و لارو آن‌ها استفاده می‌کند تا مواد زائد زیست‌محیطی را جایگزین پروتئین پودر ماهی کنند. بدین‌وسیله پروتئین خوراک ماهی، مرغ و حیوانات خانگی تأمین می‌شود. بازیافت این زباله‌های ارگانیک، به مقابله با چالش‌های امنیت غذایی، چرخه‌های دفع زباله ناشی از رشد جمعیت جهان و حفظ ذخایر ماهی وحشی در اقیانوس‌ها کمک می‌کند.

در ابتدا شرکت AgriProtein در بازار خوراک آبزیان متمرکز شد، جایی که تقاضا روزبه‌روز در حال افزایش است. بدین ترتیب اشتیاق مصرف‌کننده‌ها برای ماهی‌های پرورشی افزایش می یابد. خوراک آبزیان در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۱۴ میلیارد دلار ارزش داشت، پیش‌بینی می‌شود که طی تنها ۸ سال به حدود ۲.۵ برابر رشد کند و به ۲۹۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۶ افزایش یابد.

Jason Drew گفت: “ما نیاز داریم زباله‌ها به‌خصوص مواد زائد غذایی را به‌عنوان یک منبع متفاوت ببینیم. چراکه جمعیت جهان رو به رشد، منابع آب و زمین کم و ذخایر ماهی طبیعی کاهش‌یافته است. از طرف دیگر مواد دریایی به‌اندازه کافی در اقیانوس‌ها موجود نیستند تا خوراک آبزیان پرورشی را تأمین کنند، چه رسد که برای خوراک مرغ، خوک و حیوانات خانگی استفاده شود؛ بنابراین حشرات، باکتری‌ها و جلبک‌ها به‌عنوان منابع جدید پروتئینی برای پر کردن این شکاف تغذیه‌ای موردنیاز هستند. درنهایت این فرایند به ترمیم آینده کره زمین کمک می‌کند.”

لینک خبر
لینک عضویت در زیست فن کشاورزی
لینک عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن