سرمایه‌ گذاری شرکت GSK برای توسعه ی داروها

شرکت (GlaxoSmithKline (GSK اعلام نموده است که سهامی معادل ۳۰۰ میلیون دلار را در شرکت ۲۳andMe سرمایه‌گذاری می‌کند تا بتواند با استفاده از داده‌های ژنتیکی و شناسایی اهداف دارویی جدید، روند توسعه‌ی درمان‌های جدید را شتاب دهد.


این همکاری مبتنی بر استفاده از تخصص ۲۳andMe در جمع‌آوری و تجزیه‌وتحلیل داده‌های پنج میلیون نفر از مشتریان شرکت در چهارچوبی تحقیقاتی است. چرا که این شرکت می‌گوید دارای بزرگ‌ترین پایگاه داده مجاز و پاسخ‌گو در سراسر جهان است. علاوه بر این، از دانش GSK نیز در امر تحقیق و توسعه و تجاری‌سازی استفاده خواهد شد.

شرکت GSK، که سال گذشته تلاش خود را برای انجام تحقیقات لازم در این راستا انجام داده است، اعلام کرده که از طریق مشارکت خود با ۲۳andMe، یک استراتژی جدید در زمینه‌ی سیستم ایمنی، استفاده از داده‌های ژنتیکی و سرمایه‌گذاری در فناوری‌های پیشرفته پیاده خواهد کرد.

این شرکت دارویی بزرگ در نظر دارد یک درمان بالقوه‌ی جدید را با مشارکت ۲۳andMe به مرحله‌‌ی تولید و توسعه برساند. انتظار می‌رود که شرکت‌ها به پیشرفت‌های قابل‌توجهی در رابطه با مهارکننده‌ی LRRK2 دست یابند و بتوانند پس از جمع‌آوری و تجزیه‌وتحلیل داده‌های ژنتیکی موجود در ۲۳andMe از پایگاه مشتریان ۲۳andMe که از وضعیت LRRK2 خودآگاه هستند استفاده نمایند.

پروتئین جهش‌یافته‌ی مهارکننده‌ی LRRK2 یکی از برنامه‌های موجود در مرحله‌ی اولیه است که هر دو شرکت می‌گویند قصد دارند به‌منظور شروع سریع‌تر کار در ابتدا به مطالعه‌ی آن بپردازند. این جهش تنها ۱ تا ۲ درصد از افراد مبتلابه پارکینسون را گرفتار می‌کند. دومین مسئله‌ی مورد بررسی قرارگرفته، بیماری‌های تضعیف‌کننده‌ی اعصاب هستند که حدود ۱۰ میلیون نفر را در سراسر جهان مبتلا نموده‌اند و حدود ۱ میلیون نفر از این افراد در امریکا زندگی می‌کنند و ۲۵۰ نفر از آن‌ها نیز جزو مشتریان ۲۳andMe هستند.

وجود ۲۵۰ بیمار در پایگاه داده‌ی ۲۳andMe، باعث می‌شود که کار هرچه سریع‌تر پیش رود. هال بارون -رئیس تحقیق و توسعه‌ی GSK- در جریان یک کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت: “ما واقعاً می‌توانیم زمان توسعه در این عرصه را تسریع بخشیم، و لذا برای انجام این کار فوق‌العاده هیجان‌زده هستیم.”

آنه وجکیکی -مدیرعامل شرکت و از مؤسسان ۲۳andMe- می‌گوید: “بیش از ۸۰ درصد از مشتریان ما برای شرکت در تحقیقات اعلام آمادگی نموده‌اند و کاملاً روشن است که بسیاری از آن‌ها می‌خواهند نقش فعالی را در کشف و توسعه‌ی درمان‌های لازم برای بیماری‌ها ایفا کنند.

ریچارد شلر -رئیس تحقیقات ۲۳andMe و سرگروه مبحث درمان‌شناسی- گفت: “شرکت او و GSK هنوز در حال بحث در مورد برنامه‌های مرحله‌ی اولیه هستند. شلر گفت: “در حال حاضر ما بحث خود را در مورد جزئیات پیرامون این همکاری آغاز نموده‌ایم و در حال بررسی تعدادی از پروژه‌های کشف دارو در زمینه‌های خودایمنی، ایمنی‌درمانی سرطان، بیماری‌های قلبی عروقی، تورم مفاصل، بیماری کبد و … هستیم.

دکتر شلر در ادامه‌ی سخنانش افزود: “این شرکت هنوز اهداف درمانی خود را برای آغاز برنامه‌ها به‌ طور علنی اعلام نکرده و تنها برنامه‌های خود را به GSK ارائه نموده است تا در مورد آغاز همکاری بحث شود. دکتر بارون نیز در ادامه‌ی سخنان دکتر شلر بیان داشت: “ما نیز منتظر مشاهده و بررسی این اطلاعات هستیم.”

دکتر شلر می‌گوید: “ما اطلاعات زیادی در مورد فنوتایپ‌های ایمنی و بیماری‌های کنترل نشده‌ی سیستم ایمنی از جمله پسوریازیس و ورم مفاصل داریم و راه‌های زیادی را در این مسیر امتحان نموده‌ایم. علاوه بر این ما اطلاعات زیادی را از طریق آزمایش سیستم ایمنی به دست آورده‌ایم و توانستیم به سؤالاتی مانند نحوه‌ی واکنش بدن انسان به بلوط سمی یا نیش پشه و برخی سؤالات دیگر پاسخ دهیم.”

او می‌افزاید: “یکی از جالب‌ترین مجموعه مشاهدات ارائه‌شده در رابطه با اهداف بالقوه‌ی ایمنی‌ درمانی سرطان، هنگامی به دست آمد که یک گروه خاص از بیماران را با افزایش خودکار سیستم ایمنی و کاهش نوع خاصی از سرطان مورد تحلیل قرار دادیم که نشان می‌دهد این گونه‌ها دارای ژن‌هایی هستند که ممکن است اهداف خوبی برای ایمنی‌ درمانی سرطان باشند. ما اطلاعات گسترده‌ای را در مورد انواع انسان‌ها و پاسخ سیستم ایمنی بدن آن‌ها به دست آورده‌ایم و منتظریم تا با GSK برای استفاده از این داده‌ها همکاری کنیم.”

 GSK مسیر تحقیق و توسعه‌ی خود را به پایان رسانیده است. در سال گذشته بیش از ۳۰ آزمایش بالینی و پیش‌بالینی توسط این شرکت انجام‌شده که گویا بازده‌ی کافی را نداشتند. این شرکت، ربع دوم طرح را با مجموع سود عملیاتی ۷۷۹ میلیون پوند (۱.۰۲۳ میلیارد دلار) و درآمد ۷.۳۱ میلیارد پوند (۹.۶ میلیارد دلار) به پایان رساند.

در طول اعلام نتایج Q2 ،GSK اعلام کرد که در حال حاضر بیش از ۴۰ واحد مولکولی جدید در خط تولید دارویی خود دارد و انتظار می‌رود تعداد نامزدهایی که  طی دو سال آینده به بازار ارائه می‌شوند، از دو درمان ترکیبی برای HIV مشتمل بر dolutegravir + lamivudine و cabotegravir + ripilvirine و هم‌چنین درمان انکولوژی GSK 2857916 که یک ترکیب آنتی‌بادی BCMA است، تشکیل‌ شده باشند. دکتر بارون یادآور می‌شود که: “GSK چهار تأییدیه را برای درمان جدید خود در ۱۰ ماه گذشته دریافت نموده و پنجمین تأییدیه نیز به نحو پیش‌بینی‌ نشده‌ای به‌ دست‌ آمده است.” وی گفت: “این شرکت باید تحقیق و توسعه‌ی خود را بر روی سیستم ایمنی بدن و سایر حوزه‌های درمانی متمرکز کند تا بتواند درمان‌های مختلفی را برای بیماری‌های صعب‌العلاج پیدا کند.”

دکتر بارون گفت: “استراتژی تحقیق و توسعه در GSK مبتنی بر علوم مربوط به سیستم ایمنی و هم‌چنین استفاده از ژنتیک انسان و ژنومیک‌های عملکردی است تا بتوان فناوری‌های دیگری مانند یادگیری ماشینی و دیگر تحلیل‌های پیشرفته که می‌توانند برای اهداف ما مفید باشند را کشف نمود. ما فکر می‌کنیم که ترکیبی از علوم و فناوری‌های لازم، بینش‌های جدیدی را ایجاد نموده و ما را به سمت اهداف هیجان‌انگیزی هدایت می‌کند و هم‌چنین به ما کمک می‌کند تا درنهایت بتوانیم یک خط تولید کاربردی‌تر داشته باشیم و احتمال موفقیت خود را در رابطه با داروهایی که به آزمایش‌های بالینی نیاز دارند افزایش دهیم.”

این مطلب در تاریخ ۲۵ جولای ۲۰۱۸ در وبسایت Genengnews منتشر شده است.

☑ نویسنده: Alex Philippidis
☑ ترجمه و بازنویسی: آزاده داودی
منبع

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده مظاهر سبزی
بارگذاری بیشتر در بازار بیوتکنولوژی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

رشد صنعت آنتی‌ بادی در کشور چین

صنعت آنتی‌بادی در کشور چین، شاهد فرصت‌های بزرگی برای رشد خواهد بود. اما از آن‌جایی که شرکت…