بیوتکنولوژی پزشکی

سرکوب بیماری HIV با استفاده از چند آنتی بادی

سرکوب بیماری HIV با استفاده ی ترکیبی از چند آنتی بادی - زیست فناوری سرکوب بیماری HIV با استفاده از چند آنتی بادی

✅محققان نشان داده‌اند که ترکیب 3 پادتن مختلف (به نام های BG1، BG18 و NC37) قادر به سرکوب کامل ویروس HIV در موش های آلوده می‌باشد. این پادتن‌ها از گروه خاصی از افراد آلوده به HIV جدا و بررسی شدند. سیستم ایمنی یک گروه کوچک از افراد آلوده به ویروس، از طریق تولید پادتن‌های خنثی کننده ی HIV، که توانایی شناسایی چندین شکل از ویروس را دارند، قادر به سرکوب این ویروس می‌باشد.


یک مانع اصلی در درمان افراد آلوده به HIV، توانایی ویروس در جهش و تغییر دادن اپی توپ های خود و به این ترتیب فرار از شناسایی توسط سیستم ایمنی بدن است. در نتیجه افراد حامل HIV، همیشه آلوده به این ویروس خواهند بود؛ چراکه بخشی از ویروس‌ها توسط سیستم ایمنی شناسایی شده و علیه آن‌ها پادتن تولید شده و بخشی باتغییر شکل فرار می‌کنند. بدن ممکن است مجددا پادتن های خنثی کننده‌ی جدیدی را علیه ویروس‌های فرار کرده تولید کند که به نوبه خود ممکن است دوباره جهش یافته و فرار کنند.

مشاهدات نشان می‌دهد که بعد از چندین دور فرار از این پادتن های خاص، ویروس کاملا سرکوب می شود. در این پژوهش از پادتن‌های فردی که حداقل 3 دهه‌ی پیش بهHIV آلوده شده و 3 نوع مختلف از پادتن‌های خنثی کننده‌ی ویروس را تولید می‌کند، استفاده شده است. همچنین به نظر می‌رسد که این 3 پادتن‌ها فعالیت یکدیگر را تکمیل و در نتیجه ویروس را کاملا سرکوب می‌کنند.

ترجمه: فائزه علی عسگری

☑️لینک خبر
☑️لینک مقاله
☑️ عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی

سرکوب بیماری HIV با استفاده از چند آنتی بادی – زیست فناوری

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

علی چوپانی

بیش از 4 سال است که در کنار دیگر دوستان در مجموعه زیست‌فن هستم. زیست شناسی خوندم ولی به خاطر علاقه خودم به وب و سئو در حال حاضر مدیریت سایت زیست‌فن و نظارت بر سئوی محتواهای تولیدی در زیست‌فن رو به عهده دارم. اینجا خانه‌ی ماست، به ما سر بزنید!

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− یـک = دو

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن