بیوتکنولوژی محیط زیستبیوتکنولوژی میکروبیسوخت زیستی

سوخت‌های زیستی سلولزی آیا فایده‌ای هم دارند؟

✅آیا سوخت‌های زیستی سلولزی در آینده می‌توانند به‌عنوان سوخت سبز مورد استفاده قرار بگیرند؟ آیا واقعا این نوع سوخت می‌تواند نیازهای آیندگان را برطرف کند؟ محققان در مرکز تحقیقات Energy-funded Great Lakes Bioenergy پاسخ می‌دهند: بله!


?مزایای استفاده از سوخت‌های زیستی سلولزی در حقیقت بیشتر از آن چیزی است که در واقعیت تصور می‌شود. اما این فواید، به عوامل متنوعی بستگی دارد. این عوامل تمام آن چیزی است که باید آن‌ها را شناسایی کنیم.

?از مزایای سوخت‌های زیستی سلولزی کاهش آلودگی آب و کاهش اثر گلخانه‌ای است. اما نیاز به زمین وسیع برای تولید سوخت‌های زیستی در ابعاد زیاد موجب پیچیدگی شرایط می‌شود.

? به گفته محققان، فواید سوخت‌های زیستی سلولزی به اندازه‌ی کافی پتانسیل مورد نیاز برای هدایت سیاست‌های تولید سوخت‌های زیستی را داراست. با این حال، تحقیقات بیشتری برای طراحی بهینه‌ی زمین‌های زراعی برای تولید بهینه‌ی انرژی و دستیابی به بیشترین فواید زیست‌محیطی مورد نیاز است. محققان معتقد‌ند که چگونگی دست‌یابی به فواید این سوخت‌های زیستی و رفع کردن چالش‌ها و فاکتورهای ذکر شده، کلید موفقیت‌های سوخت‌های زیستی در آینده خواهد بود.

لینک خبر
لینک مقاله
عضویت در زیست فن میکروبی صنعتی محیط زیست
عضویت در کانال زیست فن

سوخت‌های زیستی سلولزی آیا فایده‌ای هم دارند؟ – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن