ایمونولوژیبیوتکنولوژی پزشکی

تأثیر تغذیه والدین بر سیستم ایمنی فرزندان

✅مطالعات صورت گرفته حاکی از آن است که تغذیه والدین و سیستم ایمنی فرزندان دارای ارتباط نزدیک هستند. در حیوانات وحشی، تغذیه والدین بر حفاظت فرزندان اثر می‌گذارد؛ در حیوانات اهلی بر روی پرورش فرزندان اثرگذار است و در انسان، تغذیه والدین بر سلامت فرزند، اعمال اثر می‌کند.


?آنالیز گسترده‌ای در ارتباط با سیستم ایمنی چند نسل از حیوانات که رژیم نرمال داشتند صورت گرفته‌است. در این آنالیز، ۳۸ مقاله بررسی شده‌اند که حیوانات مختلفی را مورد بررسی قرار داده‌اند ازجمله جوندگان، پریمات‌ها و پرندگان. محققان بر این باورند که ارتباط نزدیکی بین تغذیه و سیستم ایمنی وجود دارد و تغذیه ناسالم می‌تواند اثرات منفی به دنبال داشته باشد ازجمله مقاومت به بیماری. درواقع بنا بر این مطالعات، تغذیه والدین بر سیستم ایمنی فرزندان اثرگذار خواهد بود حتی اگر فرزندان دارای رژیم نرمال باشند.

?دانشمندان به دنبال فهم این مطلب هستند که سیگنالی که ارتباط بین تغذیه والدین و سیستم ایمنی فرزند را ایجاد می‌کند، چه سیگنالی است، اثرات بلندمدت آن چیست و آیا این اثرات، به دنبال داشتن تغذیه سالم در فرزندان، قابل برگشت و بهبود هستند؟

?مطالعات قبلی نشان داده بود برای سالم بودن فرزندان، نه‌تنها تغذیه والدین حین بارداری اهمیت دارد بلکه تغذیه ایشان پیش از حاملگی نیز دارای اهمیت است، و این مطالعه اثبات کرد که سلامت فرزندان حتی بعد از دوران حاملگی نیز در گرو تغذیه سالم والدین است.

?مترجم: فرزانه صائبی راد

☑️لینک خبر

☑️لینک مقاله

☑️عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی

☑️عضویت در کانال زیست فن

تأثیر تغذیه والدین بر سیستم ایمنی فرزندان – اخبار زیست فناوری

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن