معرفی فناوری

سیستم PCR دیجیتال با دقت بالابرای تشخیص

سیستم PCR دیجیتال یک تکنولوژی با دقت و حساسیت بالا برای تشخیص مقدار DNA می‌باشد این سیستم محصول شرکت Stilla Technologies و حاوی برنامه‌های کاربردی برای تشخیص است.


این سیستم محصول شرکت Stilla Technologies می‌باشد. این شرکت ارائه‌دهنده‌ی زبان مولکولی و تجزیه‌وتحلیل ژنتیکی با سیستم Naica می‌باشد. این سیستم یک راه‌حل جامع PCR دیجیتالی است که دانشمندان را قادر می‌سازد تا جهش‌های DNA را با دقت بی‌نظیر شناسایی و اندازه‌گیری کنند. PCR دیجیتال یک روش انتخابی برای تحلیل اهداف شناخته‌شده در یک نمونه پیچیده است.
چالشی که در تشخیص DNA هدف در بیوپسی‌های مایع وجود دارد این است که بیومارکرهای مطلوب آن‌ها مانند DNA تومور، در مخلوط پیچیده‌ای از DNA، رقیق می‌شوند. با استفاده از این سیستم کشف یک جهش نادر در یک پس‌زمینه بالا از DNA به‌آسانی امکان‌پذیر می‌شود.
برای رسیدن به این هدف، نمونه به هزاران قطره تقسیم می‌شود که هر قطره یک مولکول DNA واحد دارد. پس از PCR، دستگاه تعداد قطرات حاوی توالی هدف را که دارای یک سیگنال فلورسنت هستند شمارش می‌کند تا مقدار یک توالی خاص DNA در کل نمونه را محاسبه کند.
سیستم Naica باهدف بهبود فناوری PCR دیجیتال، توسعه‌یافته است. درواقع PCR دیجیتال تجزیه‌وتحلیل نمونه‌های پیچیده را آسان و دقیق می‌کند و سیستم Naica خودِ عمل PCR دیجیتال را آسان می‌کند. این سیستم، ساده‌ترین و همچنین سریع‌ترین سیستم در بازار با قابلیت ارائه نتیجه در 2/5 ساعت است.
این تکنولوژی همچنین برای تشخیص سه توالی مختلف ازDNA، در یک‌بار از یک نمونه ‌ی واحد طراحی‌شده است که از رنگ‌های مختلف فلورسنت برای شناسایی هر یک استفاده می‌شود . این ویژگی فرصتی نو در برنامه‌های تشخیصی ازجمله آنکولوژی است.
با 3 رنگ فلورسانس، شما می‌توانید DNA نوع وحشی را با یک رنگ، جهش‌های حساس را با دیگری و جهش‌های مقاوم‌تر را با آخرین رنگ، مورد هدف قرار دهید. ازاین‌رو تنها با یک تست خون ساده شما می‌توانید تمام اطلاعات مربوطه را دریافت کنید: آیا بیمار به درمان پاسخ خواهد داد؟ آیا بیمار به درمان مقاوم است؟
با استفاده از سیستم Naica محققان به دنبال نسل جدیدی از آزمایش‌های ژنتیک با دقت بالا برای انواع مختلفی از برنامه‌های کاربردی مانند تست‌های بیوپسی مایع برای تشخیص سرطان، آزمایش پیش از زایمان و یا تشخیص GMO می‌باشند.

لینک مطلب

برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن