بیوتکنولوژی کشاورزی

شروع به کار مرکز تحقیقات زیست ­فناوری کشاورزی کشور کره­ ی ­جنوبی

| شروع به کار مرکز تحقیقات زیست ­فناوری کشاورزی کشور کره­ ی جنوبی

مرکز تحقیقات زیست­ فناوری کشاورزی کشور کره­ ی­ جنوبی تحت عنوان پروژه­ ی بیوسبز ۲۱، آغاز به کار کرد. این مرکز در حال انجام مطالعات توسعه­ ای خود در زمینه ی امنیت غذایی، محصولاتی زیستی که با تغییرات آب و هوایی آینده سازگار است، توسعه­ ی فناوری جدید و عملی کردن آن، ارزیابی ایمنی و فرآیندهای مدیریتی است.


✳ بهترین کار این پروژه تضمین گسترش محصولات زیست­ فناوری برای آینده می­ باشد که سازگار با تغییرات آب و هوایی است. این پروژه بر محدودیت­ های موجود در بخش کشاورزی کشور کره ­ی­ جنوبی غلبه می­ کند و زمینه ی پیشروی این کشور به عنوان توسعه­ دهنده ­ی زیست­ فناوری جهانی را فراهم می­ کند و هدف آن توسعه­ ی صنعت کشاورزی سبز به منظور تبدیل شدن کشور کره­ ی جنوبی به عنوان قطب جهانی در این حوزه است.

✳ پروفسور Park Soon-ki از دانشگاه Kyungpook کشور کره­ ی ­جنوبی در ژانویه­ ی ۲۰۱۸ به عنوان مدیر مرکز تحقیقات زیست­ فناوری کشاورزی کشور کره­ ی­ جنوبی انتخاب شد و می­ گوید: «تحقیق در زمینه ­ی زیست ­فناوری کشاورزی و توسعه­ ی زیست­ فناوری بذر، فناوری­ های پیشرفته ­ی کشاورزی هستند که می­ تواند مشکلات موجود در بخش کشاورزی را حل کند که این کار با فناوری­ هایی که اکنون در اختیار داریم کار مشکلی است. این موارد فناوری­ های کلیدی هستند که باید با مشارکت­ های ملی تأمین شود. بر خلاف دیگر کشورهای توسعه یافته مانند کشور امریکا و کشورهای اتحادیه ­ی اروپا، در کشور کره­ ی­ جنوبی به دلیل هزینه­ های زیاد تحقیقات در این زمینه و نیز مخالفت­ های اجتماعی موجود، این قبیل فعالیت­ ها در کشور ما کم بوده است.»

✳ گام بعدی پروژه ­ی بیوسبز ۲۱ همکاری با صنایع و دانشگاه­ ها است. هدف از این پروژه تأمین امنیت کشور کره ­ی­ جنوبی در رقابت­ های جهانی در حوزه­ ی فناوری و نیز حمایت از آینده­ ی کشاورزی از طریق ایجاد زیرساخت­ های تحقیقاتی و حمایت کردن از زیست­ فناوری کشاورزی است. این پروژه با زمان اجرایی ۳ سال و با صرف هزینه­ ی سالانه­ ی ۸.۲ میلیارد وون (واحد پول کشور کره­ ی­ جنوبی) که در مجموع می­ شود ۲۴.۶ میلیارد وون؛ کلید خورد.

? ترجمه : مظاهر سبزی

لینک خبر
عضویت در زیست فن میکروبی، صنعتی، محیط زیست
عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن