بیوتکنولوژی صنعتیفناوری های همگرا

DTI در جست‌وجوی شرکای فناوری برای استخراج جلبک‌ها

| DTI در جست‌وجوی شرکای فناوری برای استخراج جلبک‌ها

✅ DTI با مرکز آریزونا برای فناوری و نوآوری جلبک (AzCATI) برای تست و ارزیابی کار می کند.


?فناوری‌های متنوع، یک فاز II SBIR  را برای USDA NFIA دریافت کرده‌است تا از پردازش میدان الکتریکی پالسی (PEF) برای استخراج جلبک و کنترل شکارچی استفاده کند. DTI در حال کار با مرکز آریزونا برای فناوری و نوآوری جلبک (AzCATI) یک سیستم آزمایشگاهی PEF در دانشگاه پلی‌تکنیک دانشگاه ایالتی آریزونا را برای تسهیل روند توسعه و آزمایش‌های شرکت ها و موسسات درگیر با برنامه‌های کنترل شکارچیان و جلبک نصب کرده است.

?DTI در حال حاضر به دنبال شرکای تجاری برای استخراج جلبک و کنترل شکارچی با استفاده از PEF می‌باشد که یک روش غیر شیمیایی، کم انرژی و GRAS (امن شناخته شده) برای کشتن شکارچیان بدون آسیب رساندن به جلبک است. آزمایش‌ها می‌توانند در AzCATI برای شرکای بالقوه برای رشد یا استفاده از جلبک ها به عنوان مواد غذایی و چربی ها استفاده شوند. مزیت اصلی PEF این است که سلول‌های لیز را برای از بین بردن نیاز به خشک شدن قبل از استخراج استفاده می‌کنند.

?طبق گفته معاون بازرگانی این مرکز، فرایند PEF کم انرژی از سلول های جلبک لیزشده، استخراج  از سلول های جلبک را اول در فرایند زیست‌پالایی بهبود می بخشد و به تولید در مقیاس بالا اجازه می دهد.

?فرایند PEF سال‌ها در گندزدایی مواد غذایی به صورت تجاری استفاده شده‌است.

?ترجمه : فاطمه بیدکی

☑ لینک خبر
☑ عضویت در زیست فن میکروبی صنعتی محیط زیست
عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن