آنتی بیوتیکاقتصاد زیستیبیوتکنولوژی پزشکیسرمایه گذاری شرکت ها

سرمایه‌گذاری شرکت Mobidiag برای مبارزه با بیماری‌های عفونی

شرکت فنلاندی Mobidiag به منظور توسعه آزمایشاتSepsis مولکولی بر روی سیستم Novodoag، تأمین اعتبار مالی شده است. بودجه این پروژه، مبلغ ۷۴/۱ میلیون دلار است که برای اولین سال این پژوهش از سوی Business Finland، یک مؤسسه مالی که قبلاً با نام Takes شناخته شده، تأمین شده است.سیستم Novodoag جدید با آزمایش مستقیم از نمونه‌های بیماران برای ممکن ساختن تست‌های ساده‌تر و سریع‌تر در کاربردهایی که در آن زمان صرف شده برای رسیدن به نتیجه بسیار مهم می‌باشد، امکان یک رویکرد سندرومیک را فراهم می‌کند.


رائیمو پاککانن، مشاور اصلی Business Finland، در بیانه‌ای اعلام کرده است: «هدف استراتژیک این سازمان امکان‌پذیر نمودن رشد جهانی شرکت‌های فنلاندی و تأکید ویژه بر بخش فناوری سلامت کشور است. همچنین بودجه پژوهش‌های جدید می‌تواند از صادرات محصولات تشخیصی با تکنولوژی پیشرفته حمایت نماید.»

از سویی دیگر، شرکت Mobidiag اعلام کرده است: «Mobidiag در گذشته یک محصول array-based sepsis به نام Prove-it Spesis را تولید نموده است، که می‌تواند در طی چند ساعت حدود ۸۰ مورد هدف را از طریق کشت خون، به‌طور هم‌زمان تشخیص دهد. سیستم Novodiag جدید با آزمایش مستقیم از نمونه‌های بیماران برای ممکن ساختن تست‌های ساده‌تر و سریع‌تر در کاربردهایی که در آن زمان صرف شده برای رسیدن به نتیجه بسیار مهم می‌باشد، امکان یک رویکرد سندرومیک را فراهم می‌کند.»

توماس تنکانن، مدیر عامل شرکت Mobidiag، تحت پوشش تأمین مالی موفق ۷/۴ میلیون دلاری، که هفته گذشته ارائه شد، بیان کرده است: «این شرکت در حال حاضر در موقعیت بسیار خوبی برای ادامه مأموریت خود در راستای پژوهش برای مبارزه با بیماری‌های عفونی و گسترش مقاومت به آنتی‌بیوتیک قرار دارد.»

❇️ مترجم: آزاده داودی

لینک مقاله
عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن