عفونت باکتریاییهوش مصنوعی

شناسایی باکتری‌ها در یک ساعت با یک سیستم تشخیصی

یک برنامه تلفن همراه جدید در حال حاضر اجازه شناسایی باکتری‌ها در هر نقطه از جهان را می‌دهد. با استفاده از برنامه جدید، پزشکان قادر به تشخیص بیماری‌ها و تجویز آنتی‌بیوتیک مناسب در یک ساعت کاری خواهند بود. این امر موجب بهبود سریع‌تر و هزینه‌های درمان کم‌تر برای بیماران می‌شود.


سیستم تشخیصی این برنامه موفق به تشخیص سریع عفونت‌های دستگاه ادراری در میان شایع‌ترین نوع عفونت‌ها در سطح جهانی شد. این برنامه از یک دوربین گوشی هوشمند برای اندازه‌گیری یک واکنش شیمیایی استفاده می‌کند و در حدود یک ساعت آن را تشخیص می‌دهد. این آزمایش ساده و کم‌هزینه می‌تواند در مکان‌های دورتر دنیا نیز انجام شود.

این آزمون ساده برای عفونت‌های دستگاه ادراری می‌تواند در مدت‌زمان یک ساعت در مقابل ۱۸ تا ۲۸ ساعت و با هزینه تشخیص بالینی کمتر انجام شود. روند این آزمایش ساده است. حجم کوچکی از نمونه ادرار بیمار جمع‌آوری‌شده و توسط برنامه گوشی هوشمند با استفاده از دوربین گوشی و کیت تشخیصی مورد تجزیه‌وتحلیل قرار می‌گیرد. هیچ مواد خاصی برای این آزمایش لازم نیست.

این آزمایش یک نمونه عالی از همکاری بین‌رشته‌ای بین زیست شناسان و مهندسان برای حل مشکلات مهم زیست پزشکی است. محققان امیدوارند که فنّاوری‌هایی مانند این، راه‌های جدیدی برای ارائه مراقبت‌های بهداشتی بهتر در سراسر جهان ارائه دهند. کیت آزمایشی ایی تست را می‌توان با کمتر از ۱۰۰ دلار تولید کرد. این کار نیاز به یک گوشی هوشمند، یک صفحه داغ، چراغ‌های LED و یک جعبه مقوایی دارد.

عفونت‌های دستگاه ادراری به‌خصوص در زنان باردار مضر است و می‌تواند باعث سقط‌جنین شود؛ بنابراین به آزمایش‌های سریع و کم‌هزینه نیاز است. آزمایش بر روی انواع بیماری‌های مختلف و نمونه‌های مختلف بیمار (خون، ادرار و مدفوع) انجام می‌شود. امکان استفاده بالینی برای تعدادی از بیماری‌های عفونی را فراهم‌شده است. علاوه بر این، تست را می‌توان برای تشخیص پاتوژن‌های در حال ظهور که تهدید مستمری برای سلامت انسان است نیز تغییر داد.

لینک خبر
لینک مقاله

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن