بیوتکنولوژی پزشکیسرطان

گرانت 6 میلیون دلاری برای شناسایی بیومارکرهای سرطان سینه

محققان کمک مالی پنج ساله ۶.۴ میلیون دلاری از موسسه ملی سلامت (NIH) برای شناسایی بیومارکرهایی که می توانند پیش بینی کنند که زنان با بافت پیش سرطانی سینه، سرطان سینه مهاجم را توسعه می دهند، دریافت کردند. این تحقیق می تواند به شخصی سازی درمان و بهبود نتایج دهها هزار زن در هر سال کمک کند.


Ductal carcinoma in situ (DCIS) که به طور گسترده ای با استفاده گسترده از ماموگرافی تشخیص داده می شود منشا سرطان سینه مهاجم (IBC) است.

هر سال تقریبا ۵۰،۰۰۰ زن مبتلا به این بیماری شناسایی می شوند و هنگامی که درمان نشود، بین ۱۴ تا ۵۳ درصد از بیماران، IBC را در سه دهه بعد از تشخیص، گسترش می دهند.

متاسفانه، نمی توان گفت که کدام بیمار DCIS ،IBC را گسترش می دهند. در نتیجه، زنانبه طور انفرادی اغلب بیش از حد تحت درمان هستند – یا متحمل رنج حاصل از پرتو درمانی می شوند یا شیمی درمانی را که نیازی به آن ندارند را دریافت می کنند و یا درمان های بالقوه برای صرفه جویی در وقت را تحمل می کنند. تشخیص DCIS، درصد بیماران را با وضع دشوار و پر استرس در مورد نحوه درمان این بیماری را ارائه می دهد

یک آزمایش بالینی که می تواند به پیش بینی دقیق پیش آگهی بیمار و تعیین برنامه مراقبت کمک کند بسیار مفید خواهد بود.
محققان آزمایش امیدوار کننده ای را انجام دادند که نشان دهنده بیان سه ژن p16،COX-2 و Ki67 را که در تکثیر سلولی نقش دارند را اندازه گیری کردند.آنها همچنین تحقیقات جدید را به میکرو RNA ها، RNA های غیر کدونی که بیان ژن را تنظیم می کنند و به توسعه سرطان های مهاجم کمک می کنند سوق می دهند.

چنین مارکرهایی ممکن است به بهبود درمان زنان در معرض خطر ابتلا بهIBC ، به عنوان مثال، عوامل جدیدی که تغییرات مولکولی مرتبط با توسعه بیماری های تهاجمی را هدف قرار می دهند، کمک کنند.

محققان تلاش کرده اند تا با تمرکز در زمینه توسعه ابزارهای مولکولی پیشرفته بهتر بتوانند تاریخ طبیعت ضایعات Ductal Carcinoma in situ (DCIS) را درک کنند و امیدوارند بتوانند آزمایش های Histologic و immunohistochemical را تکمیل کنند و پیش بینی های شخصی برای زنان تشخیص داده شده به این بیماری را بهبود بخشند.

محققان از اطلاعات بالینی و نمونه های آرشیوی بافت یک گروه بیش از ۷۰۰۰ نفری بیماران تشخیص داده شده باDCIS استفاده خواهند کرد و به دنبال آن هستند که رشد IBC را به تاخیر بیاندازند.

آنها نمونه ها را برای شناسایی و تایید تغییرات بیان miRNA مرتبط با خطر برای IBC بعدی ارزیابی می کنند؛ ارزیابی خطر ابتلا به IBC، مرتبط با دو مجموعه نشانگر شناخته شده قبلی، از جمله Oncotype DX DCIS و بررسی ارتباط بین عوامل بالینی و خطر IBC بعدی است.

☑️ لینک خبر

☑️ عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی
☑️عضویت در کانال زیست فن

گرانت ۶ میلیون دلاری برای شناسایی بیومارکرهای سرطان سینه – اخبار زیست فناوری

Rate this post
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن