آفات و بیماری هابیوتکنولوژی کشاورزی

شناسایی ژن عامل بیماری قارچی blast برنج

یک تیم تحقیقات کشاورزی (ARS) موفق به جداکردن ژن ضدقارچ ناشناخته­‌ای شد که عامل مقاومت برنج دربرابر نوع خاصی ازبیماری است و سالانه ۶۶ میلیارد دلاردر جهان صرف مبارزه یا آن می‌­شود.


بیماری blast برنج توسط قارچی به نام Magnapor oryzae ایجاد می­‌شود. گاهی تلفات این بیماری به حدی زیاد می­‌شود که باعث ازبین رقتن مقدار برنجی برابر با تغذیه سالیانه ۶۰ میلیارد نفر می­‌شود.

درمناطق کشت برنج مربوط به بخش میانی تا جنوبی ایالات متحده، هزینه کاهش قارچ blast برنج بااستفاده از برنامه­‌های کاربردی قارچ‌­کش می­تواند به حدود ۲۰ دلار در هر هکتار برسد؛ به گفته محققان، قارچ عامل بیماری blast حتی در زمان استفاده از قارچ­‌کش هم می­‌تواند باعث کاهش قابل­ ملاحظه بازدهی محصول بر اساس حساسیت گونه برنج و میزان پیش‌روی بیماری شود.

تیم تحقیقاتی به ­طرزشگفت ­انگیزی دریافتند، ژن مقاومت دربرابر بیماری blast، ژنی به­نام Ptr است و دارای ساختاری است که قبلاً در گیاهان دیده‌­نشده‌­است. درگونه­‌های برنج مقاوم دربرابر blast این ژن­‌ها ناشناخته باقی مانده بودند چراکه آن­ها از نظر ژنتیکی ارتباط محکمی با دیگر انواع ژن‌­های مقاوم دربرابر بیماری به­نام PI-TA، دارندکه ساختار ژنتیکی این ژن­‌ها به خوبی درمتون علمی شرح داده شده‌­است.

ژن PTR اساساً در سایه Pi-ta زندگی می کند. محققان می گویند: “تحقیقات ما توانست این دو ژن را جدا کند و نشان می‌­دهد که Ptr عامل مستقل مقاومت دربرابربیماری blast بدون Pi-ta است. این یک استراتژی جدید برای توسعه گونه­‌های برنج مقاوم در برابر بیماری قارچی blast خواهد بود”. توالی ژنومی کامل ژن Ptr برای استفاده توسط محققان در سراسر جهان، دربانک ژن قرار گرفت.

لینک خبر
لینک مقاله
عضویت در زیست فن کشاورزی
عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن