بازنشرپروبیوتیک

صادرات میکروارگانیسم های ساخت ایران برای نخستین بار

یک شرکت دانش بنیان که اولین و تنها تولیدکننده مکمل های غذایی تولید شده از میکروارگانیسم های مفید است، موفق شد برای اولین بار این محصولات را به چند کشور صادر کند.


تمام میکروارگانیسم ها مضر و بیماری زا نیستند و انواع مفیدی نیز در میان آنها وجود دارد که به پروبیوتیک ها معروف هستند. پروبیوتیک ها، میکروب های زنده ای هستند که می توانند به شکل های مختلفی مانند غذاها، داروها و مکمل های رژیمی در آیند. این باکتری ها و میکروب های مفید می توانند علاوه بر کمک به گوارش، به عنوان دارو برای درمان انوع بیماری ها کاربرد داشته باشند.

اداره غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد ( FAO ) و سازمان بهداشت جهانی ( WHO ) پروبیوتیک را اینگونه تعریف می کند: «پروبیوتیک ها میکرو ارگانیسم های زنده ای هستند که مصرف کافی آنها سبب نمایان شدن اثرات سلامت بخش در بدن میزبان می شود.» بر این اساس، باکتری های پروبیوتیک موجود در محصولات خوراکی، نه تنها باید دارای مشخصه های عملکردی و سودمند برای سلامتی انسان باشند بلکه از قابلیت ماندگاری در دستگاه گوارش هم برخوردار باشند.

مکمل های پروبیوتیکی انسانی در اشکال مختلف و برای کاربردها و سنین مختلف از جمله به شکل سوسپانسیون، قطره و ساشه برای نوزادان و کودکان و کپسول برای بزرگسالان تولید می شوند . محصول نهایی پروبیوتیک های دامی نیز به شکل پودر، قرص، گرانول و یا خمیر عرضه می شود .

فرایند استخراج و عمل آوری این میکروب های مفید از منابعی مانند میوه و لبنیات، برای اولین بار توسط یک شرکت دانش بنیان ایرانی بومی سازی شد ، این تولید داخلی سازی فناوری در سال جاری به صادرات این محصولات منتهی شده است.

توسط
(Iran Biotech News(IBN
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن