آبزی پروریبیوتکنولوژی کشاورزی

صنعت کشاورزی و بهینه سازی مصرف آب

| صنعت کشاورزی و بهینه سازی مصرف آب

✅کارشناسان اعلام کردند در جهانی که با خطر کمبود آب مواجه است، صنعت کشاورزی به خصوص در مناطق خشک و بی آب باید منابع حیاتی را بهتر مدیریت کند.


?با اعلام هشدار سازمان ملل در ارتباط با اینکه تا سال ۲۰۵۰، ۵.۷ میلیون نفر با کمبود آب آشامیدنی مواجه می شوند، کارشناسان معتقدند صنعت کشاورزی، نیز با این تهدید روبه روست.

?یک مثال خوب از چالش مدیریت فعلی، خود برزیل است. بزرگ ترین کشور آمریکای لاتین یکی از تولید کنندگان اصلی مواد غذایی جهان است. رسیدن به این ثروت بزرگ، در برابر چالش های زیست محیطی بزرگی از جمله مصرف بیش از نیمی از آب از رودخانه ها و دریاچه ها در بخش کشاورزی است.

?در هشتمین انجمن فناوری جهانی آب، سخنگوی مجمع بین المللی کارشناسان آب، گفت: فناوری در حال کمک به تغییر شکل آبیاری، با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین و سیستم های آبیاری کامپیوتری که داده ها و ماهواره ها در آن نقش دارند، است. پیشرفت در تکنیک های مدیریت برای صرفه جویی آب وجود دارد.

?منابع آب به آب های آبی مانند دریاچه ها و آب های سبز یا به عبارت دیگر آنچه در زیر زمین و جنگل ها یافت می شود، تقسیم می شوند.

?کلودیا سادوف Claudia Sadoff مدیر موسسه بین المللی مدیریت آب عنوان کرد: “مکان هایی وجود خواهد داشت که در آن ها آبیاری سنتی و در مناطقی نیز استفاده از آب موجود در خاک و در زیست توده می تواند کارآمد تر شود.

? لوپز Lopes گفت: “بسیار مهم است که در مورد ارتباط بین آب، طبیعت و غذا بحث شود. برزیل از نظر تنوع بسیار گسترده بوده و شامل شش زیست توده و مناطقی با مرز باریک میان آن ها می شود. برای حفظ این ثروت، به آب نیاز است.”

?جوو مارینس Joao Marins رئیس اتحادیه کشاورزی و ماهیگیری به عنوان کسی که یک سیستم آبیاری جدید را ارائه داد، اعلام کرد: “ما می خواهیم ثابت کنیم که تولیدکنندگان روستایی بهتر از هر کس دیگری از آب مراقبت می کنند، زیرا در نهایت، اگر منابع آب را نابود کنند، ثروت و دارایی خود را از بین می برند.”

?ترجمه: رقیه جعفری تراجی

لینک خبر
عضویت در زیست فن کشاورزی
عضویت در کانال زیست فن

Rate this post
برچسب‌ها
نمایش بیشتر

نوشته‌های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
EnglishIran
بستن
بستن