خانه بیوتکنولوژی پزشکی ضرورت واکسیناسیون در برزیل به علت شیوع تب زرد

ضرورت واکسیناسیون در برزیل به علت شیوع تب زرد

0
0
141
ضرورت واکسیناسیون در برزیل به علت شیوع تب زرد -زیست فن

✅ برزیل در معرض شیوع تب زرد قرار دارد. ویروس تب زرد توسط پشه‌ها به مکان‌های گردشگری محبوب منتقل می‌شود که معمولاً این بیماری در آنجا دیده نمی­‌شود. از ژانویه ۲۰۱۸، بیماری تب زرد در۱۰ مسافر بین‌­المللی که به برزیل سفر کرده‌بودند و چهار مورد مرگ‌ومیر ناشی از آن، تأیید شده‌است. درنتیجه مسافران باید بیش‌تر برنامه‌ریزی کنند و حداقل ۱۰ روز قبل از بازدید از مناطقی که تحت تأثیر شیوع آن هستند، ازجمله در ایالت Rio de Janeiro، ایالت Espírito Santo، ایالت São Paulo و برخی از شهرها در ایالت Bahia، واکسینه شوند.


?مقاله ای جدید از گزارش هفتگی مرگ‌ومیر توسط مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (CDC) منتشرشده است. نویسندگان اظهار داشتند که بیش‌تر افراد مبتلابه تب زرد علائم بالایی ندارند اما ۱۵ درصد از بیماران، مبتلا به نوع شدید می‌شوند که در این میان، مرگ‌ومیر بین ۲۰ تا ۶۰ درصد است.

?دکتر Davidson Hamer، استاد بهداشت جهانی در BUSPH می‌گوید: “با توجه به‌شدت بالقوه تب زرد و خطر قابل‌توجهی از مرگ در اثر بیماری، باید مطمئن شد که مسافران واکسینه می‌شوند.”

?بااین‌حال، نویسندگان می‌گویند که واکسن گرفتن برای مسافران از ایالات‌متحده، نیاز به برنامه‌ریزی دارد. واکسن تب زرد، YF-VAX تأییدشده توسط اداره غذا و داروی آمریکا در حال حاضر به علت مشکلات تولید در دسترس نیست و واکسن دوم تب زرد، Stamaril، تنها از طریق تعداد محدودی از کلینیک‌های واکسیناسیون تب زرد آمریکا در دسترس است.

?در ماه دسامبر سال ۲۰۱۶، شیوع تب زرد در برزیل آغاز شد. تا ژوئیه ۲۰۱۷، مواردی از هر دو انسان و  غیرانسان از  São Paulo، Minas Gerais و Rio de Janeiro گزارش‌شده است. در ۱۶ ژوئن سال ۲۰۱۸، سازمان بهداشت جهانی (WHO) توصیه‌های واکسیناسیون تب زرد را برای برزیل به‌روز کرد که آن شامل هرکسی که در Espírito Santo، São Paulo و Rio de Janeiro سفر یا زندگی می‌کند، واکسن توصیه‌شده است.

?نویسندگان علاوه بر بر اهمیت واکسیناسیون بر آگاهی و هوشیاری پزشکان از علائم و نشانه‌های تب زرد در بیماران برزیل، تأکید کرده‌اند.

?مترجم: الهام بیابان گرد

لینک خبر

عضویت در زیست فن پزشکی مولکولی

عضویت در کانال زیست فن

شیوع تب زرد در برزیل، واکسن را ضروری می‌سازد – اخبار زیست فناوری

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده فرزانه صائبي راد
بارگذاری بیشتر در بیوتکنولوژی پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

داروی Antisense برای درمان Fatal familial insomnia

محققان برای اولین بار موفق به طراحی دارویی برای بیماری Fatal Familial Insomnia (FFI) شدند.…